Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tankový prapor: Z četařky Babinčákové je dnes úspěšná podnikatelka

Kultovní komedie Tankový prapor
Kultovní komedie Tankový prapor
Zdroj: Flickr.com

Odhalená ňadra, role prostitutky nebo "bordelmámy", tak si lidé pamatují půvabnou blondýnu, která, i když působila na váženějších pozicích, se proslavila díky kultovní komedii Tankový prapor. Martina Adamcová se však stala úspěšnou podnikatelkou.

Sebevědomá a hlavně cílevědomá byla tato rodačka z Ostravy už od malička. I když rodiče neměli s uměleckým prostředím nic společného, Martina už v dospívání navštěvovala vyhlášený herecký kroužek Mileny Vildové. Na konzervatoř ale nešla, rodina ji naznačovala že by měla mít maturitu z něčeho "užitečnějšího", a tak vystudovala gymnázium. Do vysoké školy ji ale rodiče už nemohli mluvit, a tak Martina odjela, aby studovala Moskevskou uměleckou akademii, kde se setkala i s výukou Roberta De Nira a její pozdější kmenový režisér ji díky tomu přejmenoval na "De Nira v sukních". (Zdroj: www.cs.wikipedie.org)

K roli svůdné četařky se dostala také díky své odhodlanosti

Herecké přednosti 

K roli svůdné četařky se dostala také díky své odhodlanosti. Když se dozvěděla, že jedna herečka tuto roli odmítla, sama se vypravila za asistentem režie a řekla mu o svém zájmu. Její načasování bylo perfektní, protože se už točilo a role musela být rychle obsazena. "Zrovna jsem byla v dabingovém studiu, když ke mně přišel režisér Olmer. Vzal mě na dvorek a řekl mi: ´Víte, my hledáme ženskou, která má opravdu velká ňadra. Asi byste to mohla hrát, ale musím si sáhnout, abych měl jistotu.´ Tak si je osahal, řekl, že je to v pořádku, odešel a za deset minut už mi volali z produkce, že mám roli. Měla jsem opravdu velké herecké přednosti,“ směje se herečka a moderátorka. (Zdroj. www.ahaonline.cz, Žhavé drby, červenec 2010)

Martina Adamcová

Moderátorské umění

Díky své odvaze se ale zaškatulkovala do role pokleslých ženštin, ze kterých se nevymanila, ani když excelovala svým moderátorským uměním na stanici Evropa 2 nebo v legendárních Her bez hranic. Odborníci se shodují, že Martina byla jednou z prvních, která si dovolila na postkomunistickou televizní obrazovku přinést přirozený projev, dětinskou radost a nevídaný úsměv. "Dovolili jsme si narušit obraz, na který byli diváci do té doby zvyklí. Nejdřív je to podráždilo. Psali, proč hýkám, proč výkony soutěžících komentuji, proč se směju a tak dále. Ale pak si zvykli,“ řekla v rozhovoru pro deník AHA.

Divoký osobní život

Svou rozjetou kariéru ale zahodila kvůli Kanaďanovi, který v Praze působil jako scénograf a dokonale ji okouzlil. Svatba a emigrace na sebe nenechaly dlouho čekat. Martina však zažila šok. Její manžel byl drogově závislý, léčil se s maniodepresivní chorobou a hrál automaty. Postupně rozprodával společný majetek a ve špatných chvílích dokonce ohrožoval svou ženu na životě. Proto si najala bodyguarda, který se později stal jejím milujícím manželem. Díky němu se Martina znovu nadechla a opět našla ztracenou vášeň pro úspěch. Znovu začala natáčet filmy a od roku 2003 působí jako registrovaný distributor. Jako režisérka vystupuje pod pseudonymem Tina Adams, spolupracuje se zvučnými hereckými jmény, píše scénáře a stále hraje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky