Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tankový prapor: Z četařky Babinčákové je dnes úspěšná podnikatelka

Kultovní komedie Tankový prapor
Kultovní komedie Tankový prapor
Zdroj: Flickr.com

Odhalená ňadra, role prostitutky nebo "bordelmámy", tak si lidé pamatují půvabnou blondýnu, která, i když působila na váženějších pozicích, se proslavila díky kultovní komedii Tankový prapor. Martina Adamcová se však stala úspěšnou podnikatelkou.

Sebevědomá a hlavně cílevědomá byla tato rodačka z Ostravy už od malička. I když rodiče neměli s uměleckým prostředím nic společného, Martina už v dospívání navštěvovala vyhlášený herecký kroužek Mileny Vildové. Na konzervatoř ale nešla, rodina ji naznačovala že by měla mít maturitu z něčeho "užitečnějšího", a tak vystudovala gymnázium. Do vysoké školy ji ale rodiče už nemohli mluvit, a tak Martina odjela, aby studovala Moskevskou uměleckou akademii, kde se setkala i s výukou Roberta De Nira a její pozdější kmenový režisér ji díky tomu přejmenoval na "De Nira v sukních". (Zdroj: www.cs.wikipedie.org)

K roli svůdné četařky se dostala také díky své odhodlanosti K roli svůdné četařky se dostala také díky své odhodlanosti Zdroj: Profimedia.cz

Herecké přednosti 

K roli svůdné četařky se dostala také díky své odhodlanosti. Když se dozvěděla, že jedna herečka tuto roli odmítla, sama se vypravila za asistentem režie a řekla mu o svém zájmu. Její načasování bylo perfektní, protože se už točilo a role musela být rychle obsazena. "Zrovna jsem byla v dabingovém studiu, když ke mně přišel režisér Olmer. Vzal mě na dvorek a řekl mi: ´Víte, my hledáme ženskou, která má opravdu velká ňadra. Asi byste to mohla hrát, ale musím si sáhnout, abych měl jistotu.´ Tak si je osahal, řekl, že je to v pořádku, odešel a za deset minut už mi volali z produkce, že mám roli. Měla jsem opravdu velké herecké přednosti,“ směje se herečka a moderátorka. (Zdroj. www.ahaonline.cz, Žhavé drby, červenec 2010)

Martina Adamcová Martina Adamcová Zdroj: Profimedia.cz

Moderátorské umění

Díky své odvaze se ale zaškatulkovala do role pokleslých ženštin, ze kterých se nevymanila, ani když excelovala svým moderátorským uměním na stanici Evropa 2 nebo v legendárních Her bez hranic. Odborníci se shodují, že Martina byla jednou z prvních, která si dovolila na postkomunistickou televizní obrazovku přinést přirozený projev, dětinskou radost a nevídaný úsměv. "Dovolili jsme si narušit obraz, na který byli diváci do té doby zvyklí. Nejdřív je to podráždilo. Psali, proč hýkám, proč výkony soutěžících komentuji, proč se směju a tak dále. Ale pak si zvykli,“ řekla v rozhovoru pro deník AHA.

Divoký osobní život

Svou rozjetou kariéru ale zahodila kvůli Kanaďanovi, který v Praze působil jako scénograf a dokonale ji okouzlil. Svatba a emigrace na sebe nenechaly dlouho čekat. Martina však zažila šok. Její manžel byl drogově závislý, léčil se s maniodepresivní chorobou a hrál automaty. Postupně rozprodával společný majetek a ve špatných chvílích dokonce ohrožoval svou ženu na životě. Proto si najala bodyguarda, který se později stal jejím milujícím manželem. Díky němu se Martina znovu nadechla a opět našla ztracenou vášeň pro úspěch. Znovu začala natáčet filmy a od roku 2003 působí jako registrovaný distributor. Jako režisérka vystupuje pod pseudonymem Tina Adams, spolupracuje se zvučnými hereckými jmény, píše scénáře a stále hraje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky