Táňa Pauhofová byla z nechutného útoku na mládence naprosto v šoku a do jisté míry za to podle ní může nastavení společnosti.

"Nikdy jsme neměli dopustit, aby se něco takového vůbec mohlo stát. Velmi, velmi se omlouvám. Nedáme vás. Patříme k sobě. Celá komunita LGBT, nebudeme mlčet," prohlásila krásná zrzka v emotivním vyjádření pro televizi Markíza.

"Já, jako čerstvá máma, chci, aby moje dcera vyrůstala ve společnosti, kde může být tím, kým to cítí, kým je, svobodně a respektovaná," dodala Pauhofová, která dokonce napsala otevřenou výzvu politikům.

Vzkaz pro politiky

"Vážení paní poslankyně, vážení páni poslanci, útok, který se odehrál v Teplárně, zlomil srdce každému slušnému člověku a nejvíc lidem z LGBT + komunity. Z vašich úst zazněla slova odsuzující nenávist vůči druhové komunitě a slova podpory," píše Táňa Pauhofová na Instagramu.

Herečka v příspěvku vyzvala slovenské politiky, aby podpořili zákon podporující sňatky pro LGBT komunitu.

"Mnohým jste dali naději. Naději, že naše krajina se probouzí a LGBT+ lidi se nebudou muset bát. Vašich slov si vážíme o to víc, že známe postoje mnohých z vás. Jenom slova ale bohužel ke zlepšení situace nestačí. Ve veřejném prostoru poslední roky zněla slova, která velice zraňovala. Ve společnosti jen víc a víc rozdmýchávali nenávist a odpor k duhové komunitě. Teď se blíží důležité hlasování o návrhu zákona o partnerským spolužití, který má potenciál zlepšit životní situace mnoha lidí. Potvrďte vaše slova podpory a hlasujte za tento zákon. Udělejte správný krok k rovnoprávnosti. Pomozte desetitisícům obyvatel této krajiny žít v láskyplném vztahu bez neustálého strachu u právní nejistoty," dodala Pauhofová.

Pauhofová chce vychovávat svou dcerku v lepším světě

Související články