Takhle se fotila Meghan Markle v době, než ji spoutal královský protokol

Meghan Markle
Více fotografií k článku:
36 fotografií

Když si obyčejná dívka z Kalifornie vezme za muže britského prince, co udělá jako první? Smaže veškerou historii ze svých účtů na sociálních sítích, aby nenarušila důstojnost královské rodiny. Učinila to i Meghan Markle. Některé fotky z její minulosti přesto po internetu kolují doteď.

Meghan Markle se naštěstí nikdy před fotoaparátem nesvlékala, jen sem tam odhalila nožku nebo ukázala vnadný dekolt. Už to je však na královský protokol příliš, a tak na popud svého vyvoleného prince Harryho před svatbou smazala všechny své internetové účty.

Pokud však někdo čekal, že 37letá rozvedená Američanka zvedne v Buckinghamském paláci vlnu pohoršení a nevole, byl jistě velmi překvapen. Tmavovlasou Meghan si oblíbila sama královna - nejenže si ji krátce po svatbě zvolila jako společnici na výlet do hrabství Cheshire, ale dokonce jí věnovala perlové náušnice ze své sbírky. Takové cti se prý nedostalo ani manželce prince Williama.

Meghan Markle

Královská rodina dokázala ustát i ostudnou scénu Meghanina otce, který měl dříve proti Harrymu námitky a odmítl přijet na svatbu s tím, že nehodlá svou
dceru ztrapnit. Meghan vydala prohlášení, že její tatínek na svatbě nebude přítomen ze zdravotních důvodů, a zeptala se nastávajícího tchána, zda by ji k oltáři nedoprovodil on. Princ Charles poslal zdvořilou odpověď, že mu "bude ctí uvést ji do rodiny právě tímto způsobem".

Co stojí za tak neobvyklou náklonností, kterou členové královské rodiny této dívce neurozeného původu projevují?

Jednak je to fakt, že její manžel Harry se nejspíš nikdy nestane králem, takže se na něj s protokolem netlačí tolik jako na Williama. Navíc Harry sám byl odjakživa jakousi černou ovcí rodiny a zřejmě od něj nikdo nečekal, že si vyhlédne partnerku mezi slečnami ze starých anglických šlechtických rodů. A pak je tu ještě něco jiného.

Meghan Markle sice v minulosti rozjížděla hereckou kariéru, hlavní pozornost ale vždy upínala k charitativní činnosti a angažovala se v boji za ženská práva. Po svatbě s Harrym neváhala promluvit k filantropickým organizacím provozovaným členy královské rodiny. "Říká se, že ženy potřebují najít svůj hlas. Ale ženy už svůj hlas mají," prohlásila a dala tím nepřímo najevo, že ona ten svůj hlas také má a nebude se ho bát použít.

Meghan Markle

Narozdíl od Kate, která úzkostlivě dodržuje všechna pravidla královského dvoru a bojí se žblepnout, aby něco nepokazila, Meghan bude viditelně odvážnější. Její cesta se v něčem podobá cestě princezny Diany, která byla svatbou s Charlesem vhozena do neznámého prostředí dvorské etikety, ale časem se vypracovala v ikonu proslavenou citem pro módu i charitativním smýšlením.

Uvědomovat si to začal i sám Harry, kterého znepokojil mediální humbuk okolo jeho novomanželky. Takové haló nečekal, a teď se bojí, že Meghan stihne stejný osud jako jeho matku, jež zahynula při autonehodě způsobené novinářskou štvanicí. Novináři už prý musejí z nařízení Buckinghamského paláce udržovat od Meghan určitý odstup a zvažují se další bezpečnostní opatření.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek