Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

"Tajný" recept královny Alžběty (92) na skvělou kondici: Prozradila ho

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Kdo má to štěstí a dožije se devadesátky, obvykle v tomto období zvolní tempo. Královna Alžběta II. však působí dojmem, jako by se jí biologický věk netýkal. Čiperně se účastní oficiálních akcí a těší se z osmi pravnoučat. Co stojí za jejím neuvěřitelně silným kořínkem?

Základ určitě tvoří dlouhověké geny, vždyť královna matka se dožila požehnaného věku 101 let. Alžběta je navíc pečlivě hlídána lékaři, podrobuje se pravidelným zdravotním prohlídkám a její strava je přirozeně vysoce kvalitní a vyvážená. Královský dvůr zkrátka do fastfoodů nechodí.

Pak jsou tady ale ještě určité zvyklosti a osobnostní rysy, které se na královnině kondici rovněž významně podílejí. Lord Timothy Tollemache například tvrdí, že Její Veličenstvo za svůj dobrý zdravotní stav vděčí pravidelné účasti na výročních královských honech. Při této příležitosti se podle něj královna pohodlně usadí v prastarém odumřelém dubu v Helminghamském parku v Suffolku a popíjí whiskey. Je tak živoucím důkazem, že troška kvalitního alkoholu občas neuškodí, ba právě naopak může zdraví posílit.

Občas whiskey, občas pivo. To je prý jeden z královniných receptů na dlouhověkost. Občas whiskey, občas pivo. To je prý jeden z královniných receptů na dlouhověkost. Zdroj: Pinterest

Lékař z univerzity v Západním Ontariu Robert Petrella má na věc jiný názor. Podle jeho mínění královnu udržují v kondici její oblíbení domácí mazlíčci, konkrétně pejsi rasy corgi. "Pozitivní odezva ze strany zvířete nám zlepšuje náladu a zřejmě i příznivě ovlivňuje metabolismus," říká Petrella.

Královna se svými psími oblíbenci Královna se svými psími oblíbenci Zdroj: Pinterest

Významným faktorem pevného zdraví může být nakonec i smysl pro humor, který královna Alžběta projevila při mnoha příležitostech. Když se například princezna Margaret bavila s manželem své sestřenice o jeho připravované knize a spisovatel se svěřil, že nutně potřebuje titul, Alžběta se vmísila do konverzace slovy: "Nevidím důvod, proč bych vám měla nějaký udělit." Vtipnou odpověď obdržel i herec Roger Moore, kterého zajímalo, proč s sebou Její Veličenstvo nosí všude po Buckinghamském paláci kabelku. "Tento dům je velký, víte?" odvětila královna. Přestože jde o typický suchý anglický humor, k pozitivnímu myšlení a pevnému zdraví očividně přispívá.

Smích je pro zdraví důležitý. Smích je pro zdraví důležitý. Zdroj: Pinterest

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU