Radoslav Brzobohatý byl oblíbeným a často obsazovaným hercem, který se těšil velké přízni žen. I když nebyl prvoplánovým proutníkem, milenky mu skákaly samy do postele, ani nevěděl jak. Často si s jejich zamilovaností neuměl poradit, proto je opouštěl. Po jeho vztazích tak často zůstávala slzavá údolí.

První velkou láskou Radka byla Sváťa Macháčková, která bydlela v malé vesničce a o světě showbyznysu neměla ani páru. Byla hodná, čistá, ale nešťastná. S Brzobohatým ji pojil především platonický vztah, protože byla zadaná. Bohužel její partnerský vztah nedopadl dobře a ona si kvůli němu sáhla na život. Před sebevraždou se snažila Radka vyhledat, ale on nebyl doma a když se vrátil, bylo pozdě. Jeho první láska byla mrtvá. Co se tenkrát stalo, zůstalo dodnes záhadou. Jedno je však jisté, Radka její smrt nikdy nepřestala trápit.

S první manželkou měl dceru Radanu

Po čase se Brzobohatý seznámil se svou první manželkou. Byla jí herečka Jarmila Kolářová, se kterou měl dceru Radanu. Kdyby nebyla Jarmila ráznou ženou, která držela Brzobohatého zkrátka, možná by se nikdy nestal hercem, měl totiž políčeno na kariéru námořníka, což Kolářová nesnesla. Díky dceři Radaně měl později herec vnuka Josefa.

Další velkou láskou a druhou manželkou Radoslava Brzobohatého byla legendární herečka Jiřina Bohdalová, se kterou se seznámil při natáčení filmu Hvězda zvaná Pelyněk. Když se v sedmdesátých letech minulého století dali dohromady, patřili mezi nejoblíbenější herecké páry. Vzhledem k tomu, že už oba jedním manželstvím prošli a oba z něj měli děti, na další netlačili a užívali si života.

Bohdalovou opustil kvůli slovenské herečce

Možná by spolu zestárli, kdyby se v roce 1981 na scéně neobjevila Hana Gregorová, kterou herec potkal na natáčení na Slovensku. Energická a mnohem mladší manželka mu učarovala natolik, že Bohdalovou opustil. Ta mu jeho zradu dlouhá léta nemohla odpustit. Herec zlomil její srdce natolik, že už se nikdy nevdala.

Poslední životní láskou slavného umělce tedy byla Slovenka, se kterou měl po tříleté známosti syna Ondřeje a za vlastní považoval i vyženěnou dceru Rolu. Hana s Radkem vydržela až do jeho smrti v roce 2012. Následně si našla podivného mladého milence, což jí měla nejen rodina, ale i kolegové a fanoušci dlouho za zlé.

Zdroje: Krajské listy, Stars24, Česká televize

Související články