Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sylvester Stallone: Než ho proslavil Rocky, provedl manželce něco nevídaného

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
Zdroj: archiv
Sylvester Stallone

Dnes je na tom Sylvester Stallone (73) s financemi samozřejmě jinak. Málokterý hollywoodský herec je tak úspěšný jako on. Dříve tomu ale tak nebylo. Filmový Rocky totiž kdysi přespával na nádraží a v zoufalství okradl i svoji manželku.

Sylvester Stallone se ploužil ulicemi. Tři dny dokonce musel spát na autobusovém nádraží, jelikož prostě neměl střechu nad hlavou. Nejhorší okamžik byl ale jiný. Jednou své manželce ukradl šperky a prodal je. Až tak zoufalý byl. Následně skončil bez domova. I tak vypadala temná etapa legendárního Rockyho, který se naštěstí z nuzných podmínek dokázal vyhrabat.

Sylvester se narodil roku 1946 v newyorské části Manhattan kadeřníkovi Frankovi a wrestlerce Jackie. Po porodu nastaly zdravotní komplikace a Sylvesterovi ochrnula část tváře. To mu ale nebránilo svést pořádnou řádku žen. V osmadvaceti se oženil se Sashou Czack. Rozvod na sebe nenechal dlouho čekat. Další „ano“ pak řekl herečce Brigitte Nielsen a do třetice všeho dobrého modelce Jennifer Flavin. S tou žije dodnes.

V soukromém životě se mu začalo dařit až po letech. Stejně tak tomu bylo před kamerou. Jeho první herecký počin byl erotický snímek Italský hřebec. Za dva dny natáčení dostal pouhých 200 dolarů a na slávu si ještě musel počkat. V erotice pokračoval, když si zahrál v lechtivé hře Score na prknech divadla Martinique Theatre.

Proslavila ho až série o nebojácném boxerovi Rockym Balboaovi, kde si konečně splnil sen. Stal se naplno hercem a už nikdy finančně nestrádal. Rocky byl nominován na Oscara v deseti kategoriích. Sošku získal za nejlepší film, režii a střih. V roce 1982 si Sylvester zahrál vietnamského válečného veterána Johna Ramba.

Film vznikl podle stejnojmenné knihy. O úplně totožný děj se nejedná. John Rambo se vrací z vietnamské války zpět do své země. Politická situace je ale značně jiná a John je náhle zatčen za potulku. Octne se na policejní stanici, ze které se mu podaří utéct. Musí však až do konce bojovat o holý život.

Série o Rockym má celkem šest dílů, Rambo zatím jen pět. Sylvester válcuje kina i v pozdním věku a jen tak se toho nechystá nechat. Momentálně s nejnovějším Rambem s podtitulem - poslední krev. Oporou mu jsou jistě jeho čtyři děti, které má se svými osudovými ženami.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU