Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proč Witowská končí v Událostech? Pravda je jen jedna, říká moderátorka

Světlana Witowská
Světlana Witowská
Zdroj: Reprofoto/Youtube
Světlana Witowská

Moderátorku Světlanu Witowskou v pořadech Události a Události, komentáře na České televizi už vídat nebudeme. Končí! Sama říká, že se chce věnovat synovi, ale pravděpodobně bude za jejím odchodem i něco jiného. 

Na Světlanu Witowskou už byli diváci zvyklí. Měla nespočet fanoušků, kteří si chválili její kvality. Přesto se rozhodla odejít.

„Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu. A nechci. Mám malého syna, kterému bych se chtěla víc věnovat. Už dva roky se část měsíce vracím z práce až v půl dvanácté v noci a chtěla bych to změnit,“ uvedla Witowská v rozhovoru pro Deník N. Devítiletého Filipa má se svým exmanželem Robertem Zárubou.

Spekuluje se, že za jejím odchodem může být volba nových radních ČT. Volební proces se jí ale prý nijak nedotkl. „Já to neprožívám. A nemyslím si ani, že to nějak zásadně prožíváme v televizi. Nezdá se mi. Ale možná mě to míjí, protože nejsem na sociálních sítích. Komentáře i reakce samozřejmě čtu, ale jsem v klidu,“ řekla Witowská.

K svému odchodu se vyjádřila a tím to pro ni hasne. „Myslím, že když pracuju ve veřejnoprávní televizi, není vhodné některé věci říkat. Něco je samozřejmě jasné, protože v redakci se řídíme Kodexem ČT, kde je napsáno, že hájíme demokratické hodnoty a lidská práva,“ vysvětlila.

Šok se nekoná

„Pod to se dá schovat spousta věcí. Pravda je jen jedna. Nemusím natvrdo říkat, co si myslím, ale z toho, co dělám a jak to dělám, něco patrné je,“ podotkla Witowská a dala tak najevo, že další důvody svého odchodu si nechá pro sebe.

Její kolegové to už zřejmě nějakou dobu věděli. „Především o nic náhlého nešlo, spekulovalo se o tom v redakci už delší dobu, takže žádný šok se nekoná,“ svěřil se Parlamentním listům člen redakce České televize.

„Musíte si uvědomit, že dozor, jaký zakoušejí všechny tváře zpravodajství z hlediska kontroly, rad, diváků a dalších, je nepředstavitelný. Neodpouští se ani rozepnutý knoflík, takže osobně Světlaně rozumím, že se jí po letech už nechtělo číst všechny ty důvodové zprávy, stížnosti, trávit do noci čas ve studiu a maskérně, vím, že měla tlak ze všech stran a chtěla si vydechnout,“ dodal.

Witowská nastoupila do České televize v roce 1996. Od roku 2005 do 2010 pracovala na Primě. Následně se vrátila do České televize. Čtyři roky moderovala pořad Interview ČT24 a poté Události a Události, komentáře.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky