I po šedesátce je Světlana aktivnější než o generace mladší ženy a netají se tím, že ke štěstí došla právě až s přibývajícím věkem.

„V osmnácti letech jsem byla hysterická umělkyně se všemi psychosomatickými chorobami včetně tachykardie a žaludečních vředů. A v tomto stavu jsem setrvala dalších dvacet let,“ svěřila se Blesku.

Nálepková se proto rozhodla kompletně změnit svůj životní styl. „Začala jsem praktikovat jógu, ale musela jsem několikrát přeletět polovinu světa, pokořit Himálaj, potkat buddhistického učitele, plakat i bojovat s démony,“ přiznala herečka, která se rozhodla své znalosti předávat dál a stala se dokonce životní koučkou.

Riskantní výlety i nová láska

Světlana Nálepková se poslední roky ve volném čase nejvíce věnuje své dceři a vnoučatům a dokonce s nimi žije pod jednou střechou.

Kromě toho je umělkyně zapálenou cestovatelkou a jeden z výletů za hranice jí málem stál život. „Před pár lety jsem jela se třiceti nadšenci do severoindického Ladakhu, Malého Tibetu, stavět školu pro děti ve vesnici Mulbekh. Už v letadle nad údolím mezi horami se mi motala hlava, bolely mě čelisti a dělalo se mi zle od žaludku, což je v těch tři a půl tisících metrech nad mořem běžné. Tohle sice za pár dnů přestalo, ale chytla jsem těžký zánět dutin a asi deset dní mi tekla krev z nosu. Pak jsem v pěti a půl tisících metrech v horách dostala horskou nemoc a nemohla jsem dýchat. I ve stavu, kdy jsem si myslela, že se mi plíce rozletí na tisíc kousíčků a skončím napořád zahrabaná někde pod šutrem, jsem cítila tu úžasnou euforii z nádherné krajiny a byla jsem schopná jít dalších sedm hodin. Člověk fakt vydrží víc, než si myslí. Všechno jsem to přežila, doma jsem se vyléčila a od té doby do Himálaje jezdím pravidelně,“ popsala výše zmíněnému webu jednu z nejtěžších zkušeností.

Nálepkové se daří i v soukromí, po bolestivém rozchodu s Václavem Pleskou se dala dohromady s hudebníkem Zdeňkem Kovářem, kterého znala předtím třicet let a nakonec se potkali náhodou na festivalu ve Slavonicích. „Zdeněk mě tam oslovil a ptal se, jestli si ho pamatuju, že nás fotil v ateliéru s dcerou, ještě když byla Pepča malá. Několikrát jsme se tam pak ještě potkali, on mě vždycky s něčím oslovil a nakonec poslední den festivalu přeskočila jiskra,“ uzavřela zamilovaná hvězda.

Související články