Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Psychiatr Cimický o přecitlivělém Radkovi ze Svatby: Jeho chování není neobvyklé

Svatba na první pohled
Svatba na první pohled
Zdroj: TV Nova

Pořad Svatba na první pohled se blíží do zdárného konce a diváci už si stihli na účastníky experimentu udělat vlastní názor. Terčem kritiky je hlavně chování ženicha Radka, který neustále pláče. Zda je přehnaná plačtivost u muže normální jsme se zeptali psychiatra Jana Cimického! 

Už brzy se diváci dozví, jak to s páry z pořadu Svatby na první pohled dopadne. Vědecký experiment měl za cíl vytvořit kompatibilní dvojice a po měsíci společného žití je čeká finální rozhodnutí, zda vztahu dají šanci, či ne.

Zatím nejvíce nadějí dávají lidé Štěpánce s Pavlem alias Shrekem, možná ale překvapí i další. František s Natálií na svém vztahu začali pracovat a René nadbíhá Petře jak může, obměkčí nakonec její srdce?

Rozhodně nejprobíranější dvojicí je však Simona a Radek. Nezaměstnaný kurýr s IQ 159 dostal za nevěstu cílevědomou marketingovou manažerku a divákům se od začátku toto spojení příliš nezdálo. Ženich si navíc kvůli své extrémně přecitlivělé povaze vysloužil přízviska jako plačka, psychopat, hysterka, a někteří mu dokonce doporučovali návštěvu psychiatra! Zeptali jsme se proto odborníka Jana Cimického, jaký má na chování Radka názor!

Svatba na první pohled

"Labilní magor! Co předvádí! Tak ten by šel!" "Tohle není hodný chlap, to je nervák a hysterka. A u chlapa je to fakt strašná kombinace!" "Stačí to shrnout do jednoho slova: labilní!" naváží se do ženicha Radka na sociálních sítích stovky lidí.

Díky neustálému pláči a někdy až přehnaným reakcím se Radek stal velikým tečem kritiky veřejnosti, musí ale nutně znamenat labilitu?

Jan Cimický nám prozradil, že přecitlivělá povaha už může být zakořeněná v temperamentu každého jedince! 

Jan Cimický

"Takhle na dálku těžko můžu zhodnotit, zda by Radek potřeboval odbornou pomoc či ne, to je samozřejmě na hlubší diagnostiku. Přehnaná plačtivost u chlapa ovšem není nic nepřirozeného," prozradil Šípu Jan Cimický.

Známý psychiatr poukazuje na to, že už Hippokratova typologie temperamentu rozděluje lidi podle čtyř typů! Ta přitom vznikla přibližně 460–377 před naším letopočtem!

Svatba na první pohled

"Rozdělení na Sangviniky, choleriky, melancholiky a flegmatiky je tu již celá staletí, tyto druhy temperamentu nás v životě do jisté míry ovlivňují. Z vašeho popisu bych Radka tipoval na klasického melancholika," říká Cimický.

Melancholici se vyznačují hlubokými prožitky, pesimismem a strachem z budoucnosti. Často si nevěří a trpí nízkým sebevědomím. Pokud se ale zamilují, dokáží své partnerce snést modré z nebe. Necháme se tedy překvapit, zda Radek dostane od Simony nakonec šanci, nebo mu zůstanou jen oči pro pláč... 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky