Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Účastníci soutěže Svatba na první pohled musí dodržovat striktní pravidla

Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr
Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr
Zdroj: TV Nova

Být tak v televizi, říkáte si. To by byl sen. Jenže omyl. Před kamerami se musí dodržovat přísně stanovená pravidla a ta se nevyhnula ani účastníkům reality show Svatba na první pohled. Čím vším se musí řídit?

Reality show Svatba na první pohled vznikla v Dánsku a pod názvem Married At First Sight udala celosvětový trend. Od vzniku se pořad vysílal v dalších patnácti zemích. Děj je ve vesměs všude stejný. Trio odborníků vybere na základě psychologických testů a DNA účastníky, kteří se k sobě nejvíc hodí.

Ti si pak na konci svatebního obřadu řeknou ano, aniž by se někdy před tím viděli. V reality show následně musí dodržovat určitá pravidla, jenž mnohdy nejsou jednoduchá. Web Women's Health vyzpovídal bývalé účastníky a zjistil, jaká pravidla to jsou.

Svatba na první pohled, Petra Malíková, Rene Vrábel Svatba na první pohled, Petra Malíková, Rene Vrábel Zdroj: TV Nova

V některých zemích se mírně liší, ale většinou jsou stejná. Platit budou nejspíše i pro Českou republiku. Kdo se do soutěže přihlásí, nesmí mít skutečně žádný závazek. Dle pravidel reality show nesmí do výběru partnera mluvit.

Před obřadem se opravdu nevidí a potřebné dokumenty podepisují až po obřadu. Je nezbytné, aby účastníci měli po dobu natáčení volno. Kamera jim je za zadkem 14 – 16 hodin, takže docházet do práce ani není možné.

Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr Zdroj: TV Nova

Je jasné, že musí mít pusu na zámek a neprozradit, zda spolu zůstanou či nikoli. Podpis předmanželské smlouvy je automatický. Během natáčení mají k dispozici vztahové poradce. Rok po konci reality show by se měli vyhnout médiím.

Nic jednoduchého to tedy rozhodně není. Dá se předpokládat, že účast některým bude drásat nervy, protože dodržovat pravidla musí být nesmírně psychicky náročné. Nejnáročnější to zatím vypadá pro Natálii, která se před kamerou už jednou zhroutila, a to sotva co pořad začal.

Svatba na první pohled, Štěpánka Hadenová, Pavel Dlesk Svatba na první pohled, Štěpánka Hadenová, Pavel Dlesk Zdroj: TV Nova

Jako největší pohodář se jeví Pavel, který si se Štěpánkou užívá ve slunném Řecku. Oba jsou velmi živelní a kameru jakoby skoro ani nevnímali. Nevnímá ji zřejmě ani František, ale ten má vedle sebe stále nešťastnou Natálku.

Petru s Reném líbánky teprve čekají a kromě toho, kdy nevěsta chtěla v podstatě utéct od oltáře, se mezi nimi ni zásadního nestalo. Petra jen prohlásila, že se jí na Reném něco nelíbí, ale ještě neví co. Postupem času se uklidnila.

Svatba na první pohled, Natália Mykytenko Svatba na první pohled, Natália Mykytenko Zdroj: TV Nova

Snad si na sebe časem zvyknou. „V tomto projektu se snažíme pojmout otázku vztahů z druhé strany. Rozbít to, jakou má kdo představu o svém ideálním partnerovi, a pokusit se nezadaným zájemcům vhodného partnera najít podle jiného klíče, než jak si ho hledají sami,“ upřesňuje psycholožka Katarína Szabados Filasová, PhDr.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky