Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Každý pohár má svůj okraj, říká František ze Svatby, co by Natálce neodpustil

Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr
Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr
Zdroj: TV Nova

Prvním sezdaným párem unikátního projektu Svatba na první pohled je Natália Mykytenko a František Gebr. Sladké ano si řekli, aniž by se někdy předtím viděli. Dohromady je dalo trio odborníků, jenž dle nejrůznějších testů vyhodnotili, že se k sobě nejvíc hodí. Za čtyři týdny se rozhodnou, zda spolu setrvají či nikoli. Má jejich vztah šanci? A co od sebe vzájemně očekávají?

František má jasno v tom, co od své partnerky chce. „Za nejdůležitější vlastnost u partnerky považuji empatii a otevřenost. Myslím si, že pro vztah je zásadní, aby oba byli ochotní spolu mluvit, vyjadřovat svá přání, touhy a emoce. Aby si každý uvědomoval svou osobnost a měl chuť žít vlastní život, který pak může sdílet s tím druhým,“ tvrdí šestatřicetiletý fotograf.

Natálie říká, že právě empatie je její silnou stránkou, a tak by mohla u Františka uspět. Ten dosud nenašel tu pravou a doufá, že v reality show Svatba na první pohled ji nalezne.

Svatba na první pohled, František Gebr Svatba na první pohled, František Gebr Zdroj: TV Nova

Vzhledem k věku už má ale své požadavky. „Jsem velmi tolerantní, ale každý pohár má svůj okraj. Nedokázal bych tolerovat pasivitu, nechuť na vztahu pracovat, neochotu tvořit, budovat a řešit vše, co vztah a život přináší,“ konstatuje.

Snad u Natálie nalezne, co hledá. „Věřím, že láska na první pohled existuje, ale je jen prvním signálem. Je to jen začátek a dlouhodobý vztah se podle mě jen na tomto základu vybudovat nedá,“ podotýká František, který chce na vztahu pracovat.

V digitální době je podle něj těžší si najít partnerku, a tak dal šanci lásce před kamerou. „Myslím, že dnes je tolik možností a způsobů si někoho najít, že je to paradoxně těžší než dřív. Navíc sociální sítě v nás často vyvolávají nereálné představy a vytváří na nás tlak být jedineční, perfektní, nejlepší… A to nás svazuje a paralyzuje. Brání nám to v tom, vyrazit ven, poznávat a hledat,“ razí svoji teorii František.

Byť působí veselým dojmem, má za sebou složité období. V rozmezí roku a půl mu zemřeli oba rodiče, takže ví, jak důležité je mít v takové chvíli vedle sebe někoho, kdo člověka obejme a podpoří. Nepostradatelní jsou pro něj v životě přátelé.

Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr Svatba na první pohled, Natália Mykytenko, František Gebr Zdroj: TV Nova

Ne prstech jedné ruky by spočítal kamarády, za které by dal ruku do ohně. Ti ale mohou zavolat třeba i ve tři ráno, že se něco pokazilo, a on sedne do auta a pojede.

Žena ho musí zaujmout, líbit se mu a vonět mu. Partnerka by měla být ochotná do vztahu něco investovat a něco budovat. Nerad by si svůj protějšek dopředu nějak konkrétně definoval. „Hledám někoho, s kým už si nebudu přát potkat někoho jiného,“ cituje jednu z hlášek z legendárního českého filmu Samotáři.

Po odvysílání prvního dílu po něm ženy doslova šílí. Jakoby nechápaly, jak může být takový fešák sám. Zda mu to s Natálií vyjde, je zatím ve hvězdách. Svatbu na první pohled můžete sledovat každou středu 20:20 na TV Nova.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky