František má jasno v tom, co od své partnerky chce. „Za nejdůležitější vlastnost u partnerky považuji empatii a otevřenost. Myslím si, že pro vztah je zásadní, aby oba byli ochotní spolu mluvit, vyjadřovat svá přání, touhy a emoce. Aby si každý uvědomoval svou osobnost a měl chuť žít vlastní život, který pak může sdílet s tím druhým,“ tvrdí šestatřicetiletý fotograf.

Natálie říká, že právě empatie je její silnou stránkou, a tak by mohla u Františka uspět. Ten dosud nenašel tu pravou a doufá, že v reality show Svatba na první pohled ji nalezne.

Vzhledem k věku už má ale své požadavky. „Jsem velmi tolerantní, ale každý pohár má svůj okraj. Nedokázal bych tolerovat pasivitu, nechuť na vztahu pracovat, neochotu tvořit, budovat a řešit vše, co vztah a život přináší,“ konstatuje.

Snad u Natálie nalezne, co hledá. „Věřím, že láska na první pohled existuje, ale je jen prvním signálem. Je to jen začátek a dlouhodobý vztah se podle mě jen na tomto základu vybudovat nedá,“ podotýká František, který chce na vztahu pracovat.

V digitální době je podle něj těžší si najít partnerku, a tak dal šanci lásce před kamerou. „Myslím, že dnes je tolik možností a způsobů si někoho najít, že je to paradoxně těžší než dřív. Navíc sociální sítě v nás často vyvolávají nereálné představy a vytváří na nás tlak být jedineční, perfektní, nejlepší… A to nás svazuje a paralyzuje. Brání nám to v tom, vyrazit ven, poznávat a hledat,“ razí svoji teorii František.

Byť působí veselým dojmem, má za sebou složité období. V rozmezí roku a půl mu zemřeli oba rodiče, takže ví, jak důležité je mít v takové chvíli vedle sebe někoho, kdo člověka obejme a podpoří. Nepostradatelní jsou pro něj v životě přátelé.

Ne prstech jedné ruky by spočítal kamarády, za které by dal ruku do ohně. Ti ale mohou zavolat třeba i ve tři ráno, že se něco pokazilo, a on sedne do auta a pojede.

Žena ho musí zaujmout, líbit se mu a vonět mu. Partnerka by měla být ochotná do vztahu něco investovat a něco budovat. Nerad by si svůj protějšek dopředu nějak konkrétně definoval. „Hledám někoho, s kým už si nebudu přát potkat někoho jiného,“ cituje jednu z hlášek z legendárního českého filmu Samotáři.

Po odvysílání prvního dílu po něm ženy doslova šílí. Jakoby nechápaly, jak může být takový fešák sám. Zda mu to s Natálií vyjde, je zatím ve hvězdách. Svatbu na první pohled můžete sledovat každou středu 20:20 na TV Nova.