Vrátil byses na ostrov, kdyby přišla taková nabídka?

Samozřejmě, že bych se vrátil. Pořád je ve mně ten dobrodruh a miluju ten Survivor. Věřím, že každý z hráčů, kdo to má stejně jako já, by s návratem rozhodně neváhal. Byly ale situace, kdy jsem si říkal, tak tohle už nikdy víc. Ale mít tu šanci znovu, tak si myslím, že by to rozhodně byla nová zkušenost. Když můžeš hrát podruhé, pro mě by to třeba znamenalo, že to můžu zkusit úplně jinak. Zaprvé bych byl více uvolněný a taky bych si dovolil víc riskovat. Zároveň bych si uvědomoval, že hraješ nejen tak, aby tě ty tahy dovedly k cíli, ale aby to taky bavilo diváky.

Jak na svoji cestu soutěží vzpomínáš?

Z pozice hráče jsem dosáhl maxima, vyhrál jsem, takže nemůžu nahlížet a svoji účast jinak, než pozitivně. Z pozice obrovského fanouška jsem prošel castingem a dostal jsem šanci si to zažít, vyzkoušet si svoje možnosti a hranice. Mít možnost si zahrát všechny ty různý hry, bydlet na ostrově pod palmami, lovit ryby v moři, hledat skrytou imunitu... A vůbec vidět, jak celý ten Survivor vzniká a jak je to náročný nejen pro hráče, ale vůbec pro celou tu tvorbu soutěže, je to skvělá zkušenost. Já jsem si opravdu užil každý den natáčení a dopřál jsem si úplně vše, co může hráč Survivoru zažít, tedy až na jednu věc. Nebyl jsem porotcem, to je asi jediný, co by mi ještě mohlo přijít po ruku. Navíc jsem poprvé v životě byl v takovém tropickém ráji.

Co říkáš na letošní ročník?

Je to zvláštní vidět to z toho pohledu někoho, kdo byl přesně tam, kde oni teď natáčí. Je to rozhodně hodně nostalgie a troška závisti. Třeba když vidím, jak jsou nastoupení před hrou, tak si představuji to, jak to vidí oni, že tam jsou tam ty lidi z produkce a kameramani, což diváci samozřejmě nevidí, ale díky tomu se tam vracím v duchu. Každopádně si to užívám i u televize a jsem hrozně rád, že se Survivor opět na obrazovkách. Jsou tam nové tváře, nové zápletky a vidím hodně zlepšení ve věcech, které si přáli diváci. A vlastně o tom jak to celé vnímám a cítím jsem začal točit videa, které dávám na svůj Youtube.

Máš už svého favorita?

Já se netajím názorem, že bych to letos viděl na nějakou ženu. Ale trochu mi to nabourává, že zatím ze hry vypadávají samé ženy. Zatím jsme na začátku, ale očekávám, že se teď začnou teprve projevovat temperamentní povahy, jak jsme už viděli v ukázkách, což může hodně změnit aliance i stav, jak si kdo vede. Na finále aspiranti se nám začnou projevovat až po spojení kmenů, což většinou hodně zamíchá kartami. Třeba z těch hráčů, co se zatím drží v pozadí a my jejich hru nevidíme, tak konečně začnou sbírat potřebné body, které se jim budou hodit před porotu ve finále. Hlavně, ať se jim vyhnou zranění a ať jejich zdravotní problémy, kterými tam určitě každý prochází zminimalizují, aby mohli hrát všichni naplno.

Vladimír Čapek by si prý klidně vyzkoušel drsnou reality show podruhé

Související články