Expartneři se domluvili na informačním embargu pro média. Daniel Krejčík si užívá slávy díky novému seriálu Vytoč mého agenta, Stropnický se stáhl do ústraní.

Nevěra na zámku

Několik dní po oznámení rozchodu přišel Expres s novou informací. Podle důvěryhodného zdroje měl Krejčík svého partnera načapat přímo při nevěře. „Není to tak, že mu pouze přišel na nevěru, ale on Matěje přímo načapal při činu,“ tvrdil zdroj pro Expres a dodal, že k tomu mělo dojít přímo na zámku v Osečanech. Podle všeho ženu oba dva dobře znali. „Bylo to se společnou známou a stalo se to během jakéhosi večírku, který Matěj s Danem pořádali na zámku. Dan Matěje nějakou dobu hledal a pak je spolu našel v jedné z místností. Hodně ho to ranilo.“

Pro Matěje Stropnického není sblížení s ženou nic nového. Do roku 2017 vystupoval jako heterosexuál. Přiznání vztahu s Krejčíkem přišlo jako rána z čistého nebe. „Moje rodina to ví už dlouhá léta, zhruba od mých dvaceti. Já osobně jsem si chtěl chránit své soukromí. Hlavní důvod, proč tento rozhovor dělám, je, že chci dát stop spekulacím a veřejně promluvit. V české politice jsem zřejmě první, přestože je v jiných stranách taky řada homosexuálů,“ prozradil tehdy Stropnický pro Blesk.

Dělení majetku

Po bolestivém rozchodu čeká expartnery ještě jedna nepříjemná záležitost. Zámek v Osečanech pořídili společně pouhý rok poté, co se dali dohromady. Naštěstí pro oba nárok na zámek mají vyřešený. V kupní smlouvě je jasně napsáno, že oba dva mají polovinu. Vyrovnání by tak mělo proběhnout bez problému. Zchátralý zámek koupili v roce 2018 za dvanáct milionů korun.

Související články