Pokud patříte mezi ženy, které mají buclatější obličej, můžete tváře snadno zúžit vhodným střihem.

Skvělou volbou jsem vlasy sestříhané do obličeje, sestříhané ofiny, případně i patky. 

V případě jemných kadeří, které nedrží tvar, je lepší zvolit délky na ramena a odlehčené sestříhané patky. Naopak u hustějších vlasů je dobré se vyvarovat rovných střihů pod ramena.

Rozhodně nic nezkazíte ani dlouhými vlasy, které vám též zjemní rysy. Snadno jim dodáte šmrnc a pohyb pomocí stupňovitého střihu. Tento jemný a splývavý účes obličeji velmi lichotí.

Kulatý tvar obličeje má například herečka Jitka Čvančarová, které dlouhé husté vlasy v tmavě hnědě barvě velice sluší. Stejně tak Ewa Farna je majitelkou buclatých tvářiček a opět jí velice lichotí bohaté a dlouhé kadeře do půlky zad.

Pro ty z vás, které se nebojí jít do kratších délek, můžete sáhnout po asymetrickém střihu.

Vrstvený střih má jednoduchou údržbu, důležité je, aby vám vlasy přidávaly objem na temeni hlavy, tvář díky tomu totiž vypadá užší. Na bocích by měly prameny jít k obličeji a na krku směřovat ven. Účes pak snadno vytvarujte pomocí fixační pěny.

Inspirovat se můžete například zpěvačkou Martinou Pártlovou, která má jemné vlasy a asymetrický sestřih, který jí perfektně zužuje obličej.

Věnujte pozornost kvalitní péči

Velice trendy je pak mikádo s patkou. Abyste zamaskovali kulatější obličej, zkuste sestříhanou variantu, nebo oživte účes šik patkou, jako to roky nosí zpěvačka Petra Janů.

Ať už se ovšem rozhodnete pro jakoukoliv variantu, nejdůležitější je péče o vlasy. Používejte kvalitní kosmetiku a snažte se držet kadeřníky ověřených rad.

V případě, že vlasy pravidelně vystavujete tepelné zátěži, rozhodně investujte do kvalitní termo péče, která strukturu vlasu alespoň trochu ochrání.

Obecně se však nedoporučuje používat žehličky či kulmy dlouhodobě, jelikož dochází k poničení konců a mnohdy se proto nedočkáte dlouhých a zdravých kadeří, které jsou snem většiny žen.

I řidší vlasy už v dnešní době nejsou problém. Na trhu je celá řada vitamínů a přípravků, díky kterým můžete velmi ovlivnit hustotu vašeho porostu.

Je možné navštívit i odborníka, který vám může přímo do vlasové pokožky injekčně aplikovat růstová séra a vitamíny a výsledky pocítíte již po několika návštěvách.

V případě, že máte rovné vlasy a toužíte po vlnách, stačí si po umytí splést kadeře do copánků a nechat je uschnout. Vlnité vlasy takto vydrží až do příštího umytí hlavy.

Pořiďte si také vhodný kartáč, který nebude zbytečně vlasy trhat a třepit konečky. Vždy češte vlasy po pramenech postupně odspodu, nikoliv ze shora dolu, čímž si v konečkách vytvoříte zacuchané dredy.

Související články