Půvabná dcera Ethana Hawkeho a Umy Thurman, modelka, herečka a nově i zpěvačka Maya Hawke vydává debutové album Blush. 22letá žena potvrzuje, že píle a talent dokáží překonat i těžkosti, jako je její dyslexie, kvůli které střídala školy jako na běžícím pásu.

Speciální škola pro děti s poruchami učení, třída pro pomalé a všudypřítomná šikana. Je jen težké uvěřit, že i tímto si může projít někdo, kdo je dcerou slavných a bohatých herců. V rozhovoru pro NPR.org to však Maya potvrdila.

Velké požehnání

Dodala však, že dyslexii bere jako jedno z velkých požehnání. "Trvalo mi dlouho, než jsem se naučila číst a stále mě to omezuje. Ale na dnešním světě je právě úžasné to, kolik existuje možností, jak s tím pracovat. Pokud jde o moji schopnost s tímto omezením tvořit a přijímat příběhy, jsem odhodlaná jim rozumět, milovat je a vzdělávat se v tom," svěřila se Maya.

Dobrý výběr školy

Než se dostala na speciální školu, byla dokonce pro svou neschopnost naučit se číst i ze základní školy vyhozena. Možná by mohla své dyslexii poděkovat, protože i díky ní ji přihlásili na soukromou školu Svaté Anny v Brooklynu, který klade velký důraz na uměleckou kreativitu a ne na monotónní školní výuku.

Škola a domácí prostředí ji přivedly k účasti na letních školách Londýnské Královské akademii dramatických umění a v newyorském Hereckém studiu Stelly Adlerové. Maya Hawke debutovala v roce 2017, avšak průlomovou rolí pro ni byla v roce 2019 postava Robin Buckleyová ve třetí řadě Stranger Things, hororového sci-fi seriálu streamovací televize Netflix.

Dnes se tato umělkyně, která pózovala jako modelka pro Vogue už ve svých 19 letech, snaží ze svého talentu a uměleckého prostředí, v němž vyrůstala čerpat co nejvíce. Právě proto se rozhodla vydat album Blush, jehož vydání bylo kvůli koronavirové pandemii odloženo z června na konec srpna.

Oceněná kritiky

Album navazuje na její spolupráci s hudebníkem Jessem Harrisem, s nímž vytvořila první dvě písně. Album ocenila kritika na čtyři z pěti hvězdiček a Patrick Ryan z USA Today popsal album jako „sbírku 12 hravých písniček, evokující dopisy jejím přátelům, rodině a milencům“ a poznamenal, že „důvěrná a osobní hudba připomíná Mainy skladatelské hrdiny: Joni Mitchell, Fiona Apple a Taylor Swift ".