Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Stopy starých dobrých časů: Herečky ze zlaté éry Hollywoodu. Uspěly by i dnes?

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (21)

Lesk a sláva starého Hollywoodu už je dávno pryč. Tato éra však vyprodukovala tolik nádherných a ikonických filmů, že na ně nikdy nezapomeneme a s radostí je pustíme nejen sobě, ale i příštím generacím, aby si připomněly krásu dob minulých a co doopravdy znamenalo slovo "dáma" a "gentleman". Poznali byste ještě herečky z těchto časů, i když jim tvář pokryly vrásky a vlasy zešedly? 

Životopisy hereček bývají často více než zajímavé a to nejen kvůli jejich herectví. Spoustu z nich byly a jsou bohémské duše, které žijí velmi nestandardním životem. Žena, která se z našeho seznamu velmi vymyká, ale rozhodně do něj patří, je rozhodně Vévodkyně z Alby. Ačkoli ve filmu nehrála, často se setkávala s celebritami a jezdila po celém světě. Jedna z nejbohatších dam na světě, žena s nejvíce tituly na světě a celkově velmi opěvovaná dáma. To byla Cayetana Fitz-James Stuart y Silva, neboli Vévodkyně z Alby. 

Její osobní život byl skutečně velice zajímavý a její poddaní ji milovali. Říkali jí "punkerka s modrou krví", nikdy se s ničím nemazala a žila si podle svého. Byla třikrát vdaná a měla šest dětí. Kromě světa filmu byla také vášnivou sběratelkou obrazů a její dědictví čítalo originály od Goyi, Tiziana a mnoha dalších mistrů. 

Jako jediná na světě měla povolení, že nemusí před papežem poklekat. 

Zemřela v roce 2014 na zápal plic, ve věku 88 let. 

Ze všech námi vybraných dam však nebyla jediná takto zajímavá. Podívejte se v galerii. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky