Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Stíny seriálové hvězdy Soni Norisové: Prošla si bulimií, její přítel vězením

Soňa Norisová
Soňa Norisová
Zdroj: profimedia
Soňa Norisová

Slovenská herečka Soňa Norisová (46) v posledních letech zdomácněla na českých obrazovkách díky oblíbeným seriálům Policie Modrava a V.I.P. vraždy. Dnes vyrovnaná a spokojená dáma ve středním věku to v životě neměla vždy jednoduché. Jací kostlivci se skrývají v její skříni?

Nebyla tlustá, ale...

Ačkoli byla Soňa Norisová odmalička extrovertní a ráda recitovala, kariéra herečky jí připadala nedostupná. Na doporučení učitelky se však přihlásila na bratislavskou konzervatoř a ke svému překvapení byla přijata. V období dospívání bývala rodačka z Malacek holkou "krev a mlíko", ale kila navíc ji netrápila. Až do chvíle, kdy jí kdosi doporučil, že by měla kvůli herectví zhubnout.

"Nebyla jsem vysloveně tlustá, prostě taková baculka. Ale hrozně se mě to tehdy dotklo," přiznala Soňa po letech. V té době jí bylo 17 let a narážka na její postavu ji silně zabolela. Celé prázdniny potom jedla jen melouny, jezdila na kole a opravdu se jí podařilo zhubnout. Dokonce až moc.

S dietou nehodlala přestat, chtěla zhubnout ještě víc. Dokonce si k tomu začala pomáhat zvracením. Trpěla typickými příznaky bulimie, ale nikomu se s problémem nesvěřila. Ke správné životosprávě se vrátila až ve chvíli, kdy začala zvracet i samovolně, aniž by si strkala prst do krku. To ji vyděsilo.

"Díkybohu jsem se nikdy nedostala tak daleko, ale je spousta holek, co se vyhladoví k smrti," poznamenala ke své zkušenosti herečka.

Konec vztahu kvůli drogám

Její první vážnou známostí byl herec Dušan Cinkota, se kterým se objevila ve slovenské verzi seriálu Ordinace v růžové zahradě. Netušila přitom, že její přítel bojuje s drogovou závislostí a dostává se kvůli tomu do sporu se zákonem. "Vztah se Soničkou jsem jednoznačně profetoval," prohlásil upřímně Cinkota, jehož dodnes mrzí, že svou partnerku zklamal. Trvalo mu dlouho, než našel pro svůj život správný směr. Třikrát si pobyl ve vězení, poslední trest si odpykával až do července loňského roku. Dnes žije s manželkou Zuzanou a raduje se z malého synka.

Štěstí v lásce se dočkala také Soňa. Provdala se za producenta Adriana Rajtnera a narodil se jí rovněž chlapeček. "Po jeho narození jsem cítila, že jsem tu pro něj, a proto na sebe musím dávat pozor," říká herečka, která přes svou živelnou povahu nevyhledává žádný adrenalin. Před účinkováním v detektivním seriálu si však prošla drsným školením, kde se učila bojovat a pracovat se zbraní. "Zacházeli se mnou jako s nějakým kadetem, ale byla to dobrá škola," uznává Soňa.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky