Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Steven Assanti: Jak vypadá osobní život nejtlustšího člověka na světě

Když je jídlo nezdravé.
Když je jídlo nezdravé.
Zdroj: Shutterstock

Američan Steven Assanti poprvé vstoupil do veřejného povědomí jako účastník páté řady show americké kabelové televize TLC s názvem „My 600lb life“, tedy něco jako „Můj život s 270 kg“. Ta, jak už název napovídá, se zaměřuje na proměnu extrémně obézních lidí v lidi vyznávající zdravější životní styl. Účastníci musí vážit minimálně právě uvedených 270 kg a soutěž zachycuje rok jejich života, během kterého se snaží zhubnout a změnit svůj život k lepšímu.

Show, která mu změnila život

Steven se v show objevil v roce 2017 spolu s bratrem Justinem. V té době vážil neuvěřitelných 332 kilogramů, zatímco jeho bratr Justin oproti tomu jen požadované „minimum“ 270 kg. Stejně jako ostatní účastníci chtěli i bratři Assantiové zhubnout a vydat se ve svém životě zdravějším směrem. Pod dozorem lékaře byli oba podrobeni přísnému dietnímu a cvičebnímu režimu, aby byli vůbec schopni podstoupit operaci na snížení kapacity žaludku, která by jim umožnila si váhu dále udržovat.

Steven nebyl zrovna oblíbeným účastníkem soutěže. Diváky zvedalo ze židlí jeho neustálé porušování diety, jeho mladší bratr Justin na něj navíc prozradil, že ho Steven v dětství týral a zneužíval, což mu na sympatiích rozhodně nepřidalo. V nemocnici propadal takovým záchvatům vzteku namířeným proti personálu, až mu jeho ošetřující lékař hrozil přivoláním policie. Fanoušci se shodovali, že má psychické problémy a potřebuje léčbu. Nakonec Steven po operaci na zmenšení žaludku skončil na nějakou dobu v psychiatrické léčebně. Ale značně zhubnout se mu podařilo.

A zřejmě i nakopnout svůj život správným směrem. Sice už se nyní příliš mediálně neprojevuje, na rozdíl od svého bratra Justina, který své fanoušky nadále informuje o svém novém byznysu i své váze, ale přesto se diváci dozvěděli, že se Steven v roce 2018 v Iowě oženil. Tam také v současnosti žije spolu se svou manželkou, dvaačtyřicetiletou masážní terapeutkou Stephanií Sanger, a její dospívající dcerou.

Stephanie ho poprvé uviděla právě v televizní show a přes jeho kontroverzní vystupování se do něj zamilovala. Později řekla, že cítila, že je její spřízněná duše. Zkontaktovali se přes sociální sítě a po krátkém randění následovala maličká utajená svatba. Stephanie o svém muži prohlásila, že jeho špatné stránky, které tak iritovaly ostatní diváky, byly v show zveličeny za účelem zvýšení sledovanosti, ale že ve skutečnosti takový vůbec není a celá její rodina ho zbožňuje.

Otec výchovu nezvládl

Stevenova rodina se naopak k jeho vztahu stavěla zpočátku rezervovaně, ale jeho otec nakonec synovo manželství a novou rodinu schválil. Oba bratři prožili nešťastné dětství, kdy vyrůstali s matkou alkoholičkou, která rodinu opustila, když jim byly tři roky, a od té doby byli v péči otce. Právě ten je nakonec poslal do zmíněné televizní show, aby jim pomohl změnit život k lepšímu a zachránil jejich zdraví. A zdá se, že se to nakonec oběma bratrům podařilo.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU