Stella byla nejen velmi půvabná, ale i vzdělaná. Mluvila několika jazyky - německy, francouzsky, anglicky a rusky. Oblíbená byla především u mužských kolegů. Nikdy nezkazila žádnou legraci a milovala večírky.

Osudová láska

Tou největší láskou herečky byl její kolegy Miloš Kopecký. Stella a Miloš se seznámili v divadle Větrník. Půvabná herečka ztvárnila roli nevinné Markéty a herec si zase střihl roli prohnaného Fausta.

Netrvalo to dlouho a přišla svatba. Herecká dvojice se musela už během svatební noci popasovat s pořádným problémem. Kolegové z divadla umístili Miloši Kopeckému na určitou část těla visací zámek. Herec se zámku nedokázal vyvléct.

Manželství Stelly a Miloše bylo podle mnohých předurčeno k rychlému konci už od samotného začátku. Oba dva byli naprosto rozdílní. Herečka milovala život. Kopecký zase tajně soupeřil s psychickou poruchou, která ve velkém ovlivňovala jeho chování.

Jejich vztah také ztroskotal kvůli tomu, že Kopecký ve velkém miloval i jiné ženy. Využíval svého charisma a proháněl sukně, jak se dalo. Krátce po rozvodu Stellu a Miloše zasáhla tragická událost. Jejich dcera spáchala sebevraždu. V minulosti se už několikrát pokoušela vzít si život. Vždy se ovšem jednalo jen o demonstrativní pokusy.

Stella i Miloš si zachovaly dobré vztahy i po konci manželství. Společně se dokonce objevili i před kamerou. Zahráli si například v komedii Zítra to roztočíme, drahoušku. Vtipným faktem bylo to, že na stěně filmového bytu visela jejich skutečná svatební fotografie. Stella se už nikdy nevdala. Za to Miloš si střihl svatby ještě tři.

Italská domácnost

O bouřlivém vztahu své tety a strýčka veřejně promluvil jejich synovec Jan. „Moc nechápu, jak spolu mohli vydržet. Teta mi jednou vyprávěla, jak ji Kopecký na nějakém zájezdu prohrál v šachu. To ilustrovalo jejich vztah. Vítěz si ji odvedl. Řekla Kopeckému, že když byl tak blbý a vsadil ji, tak ať si to užije! Miloš potom běhal po celém hotelu a tloukl hlavou do zdi,“ přiznal pro Blesk.

„Vždycky říkala, že ji Miloš poznamenal rukou mistra, jako Stradivari housle, a že už nebude nikdo lepší. S nikým nežila, nějaké vztahy měla, ale nikde to neventilovala,“ dodal. 

Stella se netajila celoživotním respektem a úctou ke svému bývalému manželovi. „Miloš byl můj osudový muž – žít se s ním ale nedalo,“ přiznala otevřeně. Důkazem toho byl i fakt, že až do své smrti měla na dveřích bytu jmenovku „Kopecká“.

Milovnice večírků

Herečka byla vyhlášenou vymetačkou večírků. Milovala především bublinky, nepohrdla ovšem ani vínem. V pití prý byla opravdu zdatná. Svou spotřebou alkoholu konkurovala mužům.

Nejvíce bujárné večírky se konaly u Wericha na Kampě. Právě tyto párty byly proslulé po celé Praze. Domu na Kampě se dodnes říká Werichova vila.

Večírky s chutí pořádala i sama herečka. Všichni milovali především její kachnu s čtyřmi duhy knedlíků a třemi druhy zelí. Společnost herečce dělali například Jiří Sovák, Miroslav Horníček a Vladimír Menšík.

Související články