Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lagerfeldova múza: Padesátiletá top modelka Stella Tennant spáchala sebevraždu

Stella Tennant
Stella Tennant
Zdroj: Profimedia

Každý jí mohl závidět. Měla slávu, peníze i aristokratický původ. Stella Tennant ale šťastná nebyla. Padesátiletá modelka a múza Karla Lagerfelda byla nalezena mrtvá ve svém domě ve skotském Dunsu. Podle všeho se o život připravila sama.

Byla tváří kampaní těch nejslavnějších značek. Žádaná byla módními domy Chanel, Hermès nebo Burberry. Karl Lagerfeld ji považoval za svou múzu. V padesáti letech střídala jednu přehlídku za druhou a byla nesmírně úspěšná.

Stella Tennant se přesto naplněná necítila. „Stelle už nějaký čas nebylo dobře. Vzbuzuje v nás obrovský smutek a zoufalství, že navzdory lásce svých nejbližších se cítila neschopná pokračovat. V zármutku nad ztrátou Stelly rodina opakuje prosbu o respektování soukromí,“ řekl mluvčí rodiny Daily Mailu.

Zemřela 22. prosince. Pět dní po svých padesátých narozeninách byla ve svém domě nalezena mrtvá a později se prokázalo, že spáchala sebevraždu. „Byla to úžasná žena, inspirace pro nás všechny. Bude nám velmi chybět,“ prohlásila její rodina.

 Stella Tennant

Veřejnosti její zoufalý čin nedává smysl, ale boj s duševní nemocí někdy nejde vyhrát. Stella Tennant přitom pocházela ze šlechtického rodu. Vystudovala prestižní internátní školu Marlborough College a následně sochařinu na Winchester College.

V mládí si jí všiml spisovatel Plum Sykes. Právě díky němu začala posléze fotit pro editorial britského Vogue. Psal se rok 1993. Stella byla zarputilá, svá a přes opakovaná naléhání si odmítla vyndat kroužek z nosu. Fotograf Steven Meisel ji posléze nafotil pro italský Vogue.

Karl Lagerfeld

Legendární návrhář Karl Lagerfeld ji učinil tváří módního domu Chanel. Tvrdil, že mu připomíná Coco, a to zejména svými krátkými vlasy. Byla stylová, nonšalantní a uměla se pohybovat. Davy ji milovaly.

Stella zažívala zářnou kariéru, mimo Lagerfelda byla múzou Gianniho Versaceho i Alexandera McQueena. Ve skutečnosti ale toužila po něčem jiném, svět módy pro ni byl povrchním světem. Proto modeling v roce 1998 načas opustila a založila rodinu.

S francouzským fotografem Davidem Lasnetem si pořídila celkem čtyři děti a jejich manželství trvalo dvacet let. Minulý rok pro ně znamenal zlom, jelikož se rozhodli v soužití nepokračovat. Možná i to přispělo k tragickému konci božské Stelly. Informace přinesl portál Theguardian.com.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky