Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lagerfeldova múza: Padesátiletá top modelka Stella Tennant spáchala sebevraždu

Stella Tennant
Stella Tennant
Zdroj: Profimedia

Každý jí mohl závidět. Měla slávu, peníze i aristokratický původ. Stella Tennant ale šťastná nebyla. Padesátiletá modelka a múza Karla Lagerfelda byla nalezena mrtvá ve svém domě ve skotském Dunsu. Podle všeho se o život připravila sama.

Byla tváří kampaní těch nejslavnějších značek. Žádaná byla módními domy Chanel, Hermès nebo Burberry. Karl Lagerfeld ji považoval za svou múzu. V padesáti letech střídala jednu přehlídku za druhou a byla nesmírně úspěšná.

Stella Tennant se přesto naplněná necítila. „Stelle už nějaký čas nebylo dobře. Vzbuzuje v nás obrovský smutek a zoufalství, že navzdory lásce svých nejbližších se cítila neschopná pokračovat. V zármutku nad ztrátou Stelly rodina opakuje prosbu o respektování soukromí,“ řekl mluvčí rodiny Daily Mailu.

Zemřela 22. prosince. Pět dní po svých padesátých narozeninách byla ve svém domě nalezena mrtvá a později se prokázalo, že spáchala sebevraždu. „Byla to úžasná žena, inspirace pro nás všechny. Bude nám velmi chybět,“ prohlásila její rodina.

 Stella Tennant Stella Tennant Zdroj: Profimedia.cz

Veřejnosti její zoufalý čin nedává smysl, ale boj s duševní nemocí někdy nejde vyhrát. Stella Tennant přitom pocházela ze šlechtického rodu. Vystudovala prestižní internátní školu Marlborough College a následně sochařinu na Winchester College.

V mládí si jí všiml spisovatel Plum Sykes. Právě díky němu začala posléze fotit pro editorial britského Vogue. Psal se rok 1993. Stella byla zarputilá, svá a přes opakovaná naléhání si odmítla vyndat kroužek z nosu. Fotograf Steven Meisel ji posléze nafotil pro italský Vogue.

Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld Zdroj: profimedia

Legendární návrhář Karl Lagerfeld ji učinil tváří módního domu Chanel. Tvrdil, že mu připomíná Coco, a to zejména svými krátkými vlasy. Byla stylová, nonšalantní a uměla se pohybovat. Davy ji milovaly.

Stella zažívala zářnou kariéru, mimo Lagerfelda byla múzou Gianniho Versaceho i Alexandera McQueena. Ve skutečnosti ale toužila po něčem jiném, svět módy pro ni byl povrchním světem. Proto modeling v roce 1998 načas opustila a založila rodinu.

S francouzským fotografem Davidem Lasnetem si pořídila celkem čtyři děti a jejich manželství trvalo dvacet let. Minulý rok pro ně znamenal zlom, jelikož se rozhodli v soužití nepokračovat. Možná i to přispělo k tragickému konci božské Stelly. Informace přinesl portál Theguardian.com.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU