Pro sedmašedesátiletého Margitu byla celá situace velmi emotivní. Oporu mu dělali nejbližší. Vše se jim podařilo téměř perfektně utajit. Na Vyšehrad přišli zadním vchodem.

Rozloučili se známé tváře

Po půl osmé dorazilo na místo cca dvacet lidí. Mezi nimi byl například bratr Margity Petr, synovec, neteře nebo známý lékař Karel Valdauf. Nechyběl ani producent Luboš Kříz, ten stál stál za organizací koncertů Hany Zagorové. Celou skupinku vyvolených doplnili manželé Beránkovi, kteří patřili k nejbližším přátelům známého páru a nesměl chybět ani skladatel Karel Vágner. „Moji drazí přátelé, dovoluji si vám oznámit, že včera v naprosté tichosti, jen v rodinném kruhu, jsem na Vyšehradě za zvuku nádherných zvonů uložil moji drahou Hanku,“ napsal druhý den na své sociální sítě Margita.

Dárek k narozeninám

Hana Zagorová by na začátku září oslavila 77. narozeniny. K těmto nedožitým narozeninám jí Štefan Margita připravil originální dárek. „Moje milovaná Hanko, dnes bys oslavila krásné 77. narozeniny. Věřím, že lepší dárek, než Nadaci Hany Zagorové, která podporuje pacienty, kteří se potýkají se stejnou nemocí, jako si měla ty, jsme vymyslet ani nemohli. Děkuji všem, kteří se na vzniku podíleli a finančně Nadaci podpořili. Otevírám tvé oblíbené šampíčko a posílám jednu sklenku tam nahoru. Na tebe, lásko. Tvůj Štefan,“ napsal na svůj Instagram.

Oblíbená zpěvačka trpěla vážnou nemocí několik desítek let. Nevyléčitelná nemoc krve odsoudila Hanu Zagorovou k doživotním transfuzím. Nemoc se projevovala zvýšeným rozkladem krvinek.

Související články