Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herec Štefan Kožka zemřel na covid. Před smrtí natočil video, jako vzkaz o viru

Štefan Kožka
Štefan Kožka
Zdroj: Profimedia

Herec Štefan Kožka, který byl známý nejen na Slovensku, ale i u nás, zemřel na koronavirus! Před smrtí natočil video, ze kterého mrazí!

Štefan Kožka za svou kariéru ztvárnil desítky filmových i televizních rolí, u nás si ho diváci mohou pamatovat například z pohádky Nebojsa z roku 1988, kde si po boku Jána Kronera mladšího a Ondřeje Vetchého zahrál roli loupežníka.

Poslední roky se objevoval v populárním slovenském seriálu Horná Dolná, který běží v TV stanici Markíza od roku 2015. 

Štefan Kožka Štefan Kožka Zdroj: Profimedia

Hercovi bylo 66 let a nakazil se koronavirem, nikdo však nečekal, že to pro něj dopadne tragicky! Kožka ještě stihl před smrtí natočit video, ve kterém vyslal Slovákům vzkaz, a popsal jak krutý dokáže být covid!

V posledním videu, které Štefan Kožka natočil, je slyšet, jak těžce se mu dýchá. "Jsem Štefan, je mi 66 let a mám covid. Nedělám si srandu, je to opravdu vážné. Za poslední čtyři dny jsem zažil tolik bolesti, že jsem měl chuť to všechno skončit," říká herec tichým hlasem.

Štefan Kožka Štefan Kožka Zdroj: Profimedia

"Prosím, nepolevujme. Vždyť je zcela normální se zeptat našich blízkých, kteří přijedou z jiných regionů na přiblblé nákupy na Vánoce, protože v Blavě mají něco úplně jiného než v Košicích nebo v Prešově. Je normální se jich zeptat, zda mají testy na covid. Pokud nemají, je potřeba je poslat domů," vyzval Kožka svůj národ k větší ohleduplnosti vůči okolí!

V závěru videa ještě herec plánoval vyšetření u lékaře, na které už se ale nedostal! V pondělí bohužel v následku nemoci zemřel a jeho tělo našel až soused!

Ve středu nebo ve čtvrtek se doufám dostanu na testy, pokud to moje plíce vydrží. Naspal jsem toho velmi málo, je to prakticky od kašle do kašle, občas přerušený krátkým spánkem, po kterém opět začnu kašlat. Pokud se mi nerozpadnou plíce, tak se vidíme," nahrál Štefan Kožka svůj poslední vzkaz.

Štefan Kožka Štefan Kožka Zdroj: Profimedia

Bohužel ale svůj boj s koronavirem prohrál a do nemocnice se už nedostal. Jeho bezvládné tělo podle informací webu Novinky.cz objevil soused v jeho domě v maďarské obci Rajka, kam se Kožka před časem přestěhoval.

Upřímnou soustrast rodině a budiž tento příklad pro všechny důvodem k větší opatrnosti vůči sobě i svým blízkým... 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky