Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šťastně nezadaná Renée Zellweger

Renée Zellweger
Renée Zellweger
Zdroj: Profimedia.cz

Blonďatá hvězda, kterou nyní můžeme vidět v romantické komedii Holka z města, přestala urputně hledat muže svého života. A je šťastnější než kdy dřív.

Málokterá hollywoodská hvězda má tak velkou smůlu na muže jako Renée Zellweger (41). Její milostný život je doslova sérií katastrof, vedle nichž vypadá její filmová hrdinka Brdiget Jonesová jako šťastně vdaná žena v domácnosti. Nejprve se zamilovala do notorického sukničkáře George Clooneyho, který se nikdy nehodlal ženit – s ní, ani s nikým jiným.

Posléze propadla maniakálnímu temperamentu Jima Carreyho. Zjistila ale, že je maniakální i ve chvílích, kdy se to zrovna nehodí, a ze svatby také nebylo nic. Později přestala hledat partnera ve světě hollywoodských hvězd a obrátila se mezi zpěváky. Ale příliš si nepomohla: s rockerem Jackem Whitem se rozešla po dvou letech, protože vinou svých časově náročných povolání se takřka nevídali: buď on byl zrovna na turné, nebo ona zrovna natáčela.

 Renée Zellweger

Countryový krasavec Kenny Chesney se s Renée dokonce oženil – a to už po čtyřměsíční známosti – jenže za další čtyři měsíce nechali sňatek anulovat. A Renée nikdy neprozradila proč – jen řekla, že šlo o „největší přehmat jejího života“.

„Jsem beznadějná romantička,“ prohlašovala Renée až donedávna. „Vždycky si říkám: radši se budu soustředit na práci. Ale pak začnu snít s otevřenýma očima. Potřebuju prostě vedle sebe chlapa!“ Jenže být beznadějnou romantičkou po čtyřicítce (kterou Renée oslavila koncem dubna), už není zrovna moc roztomilé, a tak se blonďatá hvězda postupně smiřuje s údělem single superženy. „Nemám prostě na lásku čas!“ prohlašuje nyní. A na tom je určitě kus pravdy. Točí jeden film za druhým, sbírá oscarové nominace a ve volném čase ještě ošetřuje raněné americké vojáky v Armádní nemocnici Waltera Reeda. Nejnověji dorazila do našich kin její romantická komedie Holka z města, ve které si zahrála protivnou manažerku z Floridy, která přijíždí do malého městečka v Minnessotě, aby tam „zracionalizovala výrobu“ v místní továrně a vykopla z práce spoustu lidí. Proti ní se ovšem postaví sympatický odborový předák. A – hádejte, jak to dopadne?

film Holka z města

Hledám skauta!

Nyní se tedy Renée soustředí na to, aby svět okolo i samu sebe přesvědčila, že není nic lepšího než být ve čtyřiceti single. „Proč by nezadaná žena nemohla být šťastná?“ uvažuje (jako by už zapomněla, co na tohle téma říkala Bridget Jonesová). „Asi proto, že je se odchyluje od společenského očekávání. Ve všech ohledech se jí daří, tak proč žádnému muži nepřipadá atraktivní? Přitom, když se nad tím zamyslíte, je to velmi příjemný životní styl. Člověk se může rozhodovat sám za sebe, nic neplánovat a dopřávat si, co se mu zamane.“ Přesto je znát, že hodně přemýšlí nad tím, jak by měl její ideální partner vypadat. Zeptáte-li se na její typ, neřekne „modrooký blonďák“ nebo „opálený svalovec“, ale: „Hledám chlapa, který je jako příručka pro skauty. Člověka, kterému není jedno, jakou stopu za sebou zanechává. Lásku. Laskavost. Zkrátka vlastnosti, kterých si vážím u svých přátel,“ uvažuje a dodává: „Přitahuje mě inteligence a tvůrčí duch a vášeň. Chtěla bych někoho, od koho bych se mohla učit. Někoho, kdo slaví každý den jako svátek a umí se inspirovat od jiných.“

 Renée Zellweger

Běhat? Jedině sama

V nejbližší budoucnosti si ovšem Renée Zellweger plánuje něco jiného než další filmové projekty: hodlá chvíli zůstat „v domácnosti“ a dopřát si oddechový čas. „Nějakou dobu si teď nebudu oblékat cizí oblečení a spát v hotelích. Svoje kosmetické nádobíčko konečně vytáhnu z kufru a dám si ho do své koupelnové skříňky,“ plánuje. A také chce chodit běhat – o samotě, bez trenéra, protože je to prý jediná činnost, při které si dokáže srovnat myšlenky: „Je to jediná chvíle dne, která je moje a jenom moje. Užívám si při tom samotu, kterou tolik potřebuju. Nikdy bych to nevyměnila za cvičení ve fitku s kamarádkou.“

Pokud se ovšem Renée zeptáte, jestli by nějakou část svého chvílemi dramatického života chtěla změnit, uslyšíte rezolutní ne: „Jsem vděčná za všechny zkušenosti. Pochopitelně, některé z nich jsou takové, že by je člověk nikomu nepřál, ale to je zkrátka život. A je to dobrý život.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky