Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pokračováni Top Gunu se zúčastní jen Tom Cruise, jeho partnerka je k nepoznání

Top Gun
Top Gun
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (13)

Hlavní hrdinové Top Gunu jsou skvělou ukázkou toho, jak rozdílně stárneme. Zatímco půvabná Kelly McGillis nechává čas volně plynout, Tom Cruise na filmových plátnech potí krev stejně jako před třiceti lety a na prahu šedesátky mate obličejem bez známek stárnutí. 

Pohled do minulosti

Kelly McGillis ve 27 letech oslňovala svou krásou a byla právem přirovnávána ke Grace Kelly nebo Lauren Bacall. Dnes je z ní sympatická dáma, která nedávno překročila šedesátku, je hrdá na své šedivé vlasy, pár kil navíc neřeší a žije si spokojeným životem po boku makléře Freda Tilmana. Nevypadá to, že by se jako její kolega chystala na natáčení pokračování Top Gunu v roce 2020.

Její filmový parťák Tom Cruise si žije hvězdný život trochu jinak. Po raketovém vzestupu v Top Gunu, kdy mu bylo čerstvých 21 let, se stal idolem žen. Třikrát se oženil - s Mimi Rogers, s Nicole Kidman a Katie Holmes. Víra ve scientologii ale vrážela do osobních a rodinných vztahů klín a ničila mu pověst. Jeho bohatá filmografie je jasným důkazem, že na jméno Tom Cruise se v Hollywoodu stále slyší. 

Top Gun

Dva vojenští piloti jsou vysláni na několikatýdenní kurz do kalifornského Miramaru. V tamní škole Top Gun se Maverickovo (Tom Cruise) hazardérství nesetkalo s pochopením. Okatá snaha stát se nejlepším bojovým pilotem ve vojenském námořnictvu přivedla hlavního hrdinu do spousty problémů. Probere se až po náhlé smrti svého kolegy Goose během zkušebního letu.  

Top Gun se zařadil mezi filmy, které jsou na jedné straně legendární, na straně druhé ohrané a tisíckrát parodované. Žhavé výstřely s Charlie Sheenem, kde se labilní stíhací pilot pokusí překonat dávné křivdy svého otce a dokončit misi, patří mezi ty nejpovedenější.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky