Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

StarDance v ohrožení: Tereza Kostková má covid, neochránilo ji ani očkování

Tereza Kostková má covid
Tereza Kostková má covid
Zdroj: Česká televize
Tereza Kostková má covid

Třetí epizoda populární taneční show StarDance …když hvězdy tančí se potýká s velkým problémem a sama Česká televize neví, zda bude díl ve stanovaném termínu odvysílán. Moderátorka pořadu Tereza Kostková byla totiž pozitivně testovaná na koronavirus. Nejdiskutovanější nemocí posledních dvou let se nakazila navzdory tomu, že je očkovaná. 

Jen co dlouho očekávaná jedenáctá řada taneční show StarDance začala, už její tvůrci řeší zásadní problém. Moderátorka Tereza Kostková, která společně s Markem Ebenem pořadem provází, se totiž nakazila koronavirem. V pondělí o tom informovala Česká televize prostřednictvím svého Twitteru. „Stalo se, co dnešní doba bohužel obnáší. Tereza Kostková vinou covidu v příštím díle StarDance nevystoupí. Vše nyní koordinujeme s hygienou a řídíme se jejími pokyny. Věříme, že divákům sobotní přenos nabídneme. Zdraví účinkujících a štábu je pro nás ale nejdůležitější,” stojí ve zveřejněné tweetu. Sama televize tedy podle všeho prozatím netuší, zda se třetí epizoda odvysílá. 

Televize zatím neví

„My jsme to začali řešit odpoledne, kdy jsme zjistili, že Tereza Kostková je pozitivně testovaná na covid-19. Nahlásili jsme to na hygienu, jaké nám dá pokyny. Předpokládám, že víc budeme vědět zítra,” doplnila ještě pro web ŽivotvČesku.cz tisková mluvčí České televize Karolína Blinková. 

Hned po oznámení televize se spousta lidí na sociálních sítích začala zajímat o to, zda si Tereza Kostková prošla očkováním. Na tuto otázku moderátorka velmi rychle odpověděla zmíněnému webu. „Ano, jsem očkování,” napsala stručně v SMS zprávě. Kostková tak potvrzuje, že i navzdory dodržování nejrůznější opatření i obdržení vakcíny je stále možné se covidem nakazit. Nejde však o žádný výjimečný jev. 

Očkování zmírní případný průběh nemoci

Přestože vakcíny značně snižují riziko nákazy koronavirem, jejich účinnost v tomto ohledu není stoprocentní. „Je pravdou, že nakazit se může i očkovaný člověk, ale přenos nemoci mezi očkovanými jedinci je méně pravděpodobný než v případě přenosu mezi očkovaným a neočkovaným,” uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Dále doplnil, že vakcína chrání nakažené před těžkým průběhem nemoci a zároveň snižuje riziko, že očkovaní a nakažení přenesou nemoc na někoho dalšího. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky