Jedenáctá řada oblíbené taneční show StarDance …když hvězdy tančí měla být odvysílána již v minulém roce. Kvůli pandemii koronaviru ji však tvůrci raději odložili až na rok letošní. Ani tímto krokem ale problémům pramenícím z covidu nepředešli. Po odvysílání druhého tanečního večera totiž vyšlo najevo, že se moderátorka Tereza Kostková nejdiskutovanější nemoci posledních měsíců nakazila. Kvůli karanténě se vysílání třetí epizody nemohla zúčastnit a stejně tak i několik soutěžících, se kterými moderátorka přišla do kontaktu, muselo sedět doma. Mezi ně patřili i herečka Simona Babčáková a její taneční partner Martin Prágr.

K překvapení všech se ale Babčáková a Prágr nezúčastnili ani dalšího večera, kdy všem ostatním skončila karanténa. A právě tato absence vzbudila mnoho otázek. Podle vyjádření moderátorů dvojici zasáhly blíže nespecifikované zdravotní problémy. Diváci začali spekulovat o tom, zda za absencí Babčákové a Prágra nestojí rovněž covid. Pár se však k situace blíže nevyjádřil a mlčela i sama Česká televize. Nebylo to přitom dle všeho poprvé.

Nakazil se i choreograf

Když vyšel Tereze Kostkové pozitivní test na koronavirus, redakce Blesku se tázala České televize, zda neví i o dalších případech v soutěži. „Tuto informaci nemám. Nemohu ji tedy ani potvrdit, ani vyvrátit,” nechala se slyšet tisková mluvčí České televize Karolína Blinková. Jenže jak se později ukázalo, covidem si prošel i choreograf a odborný poradce soutěže Marek Zelinka. Je přitom velmi nepravděpodobné, že by se zrovna takováhle informace k vedení televize nedostala.

„Tak my máme za sebou víc než dva týdny karantény, ve které Marek covid a blbý, já pak covid a naštěstí docela dobrý, děti taky a fajn,” uvedla manželka Zalinky Marie Doležovalová na sociální síti a potvrdila tak skutečnost, o které se několik dní jen spekulovalo a o které Česká televize tvrdila, že nic neví.

A co Babčáková?

Vzhledem k tomu, jak se televize postavila k dotazu na zdravotní stav Marka Zelinky, se nabízí otázka, zda netají případnou nákazu koronavirem i u herečky Simony Babčákové či jejího tanečního partnera Martina Prágra.

Dvojice se totiž neobjevila ani během pátého soutěžního večera v publiku. Naopak herec Zdeněk Godla, který se svou taneční partnerkou Terezou Pruckovou opustili soutěž již minulý týden, v publiku teď seděl. Náhlý odchod Babčákové a Prágra tak nadále zůstává pod rouškou tajemství.