Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

StarDance IV - večer třetí

StarDance IV - večer třetí
StarDance IV - večer třetí
Zdroj: Česká televize
Prohlédněte si všechny fotografie (13)

Ačkoliv tentokrát proběhlo závěrečné "zúčtování" tak nějak podle předpokladů, přece jen je nutné ocenit sympatický výkon dvojice Alexander Hemala a Jitka Šorfová.

Ačkoliv brněnský rodák Alexander (Saša) Hemala oslavil v září 58. narozeniny, na vitalitě mu to, zdá se, neubírá. Ostatně i jako televizní hlasatel prokázal výdrž. V Československé televizi pracoval od roku 1973 až do 2005, kdy byly pozice hlasatelů zrušeny, tedy nejdéle ze všech. V současné době nadále v ČT působí jako režisér denního vysílání, pracuje i v rozhlase.

Při trénincích prý přišel na zásadní věc: "Jsem ještě větší dřevo, než jsme doufali." Vystudoval fakultu žurnalistiky UK v Praze. Je ženatý a má 3 děti - Andreu (24), Jakuba (20) a Nikol (13). Rád relaxuje v přírodě a občas si zajde na masáž, do páry nebo si zaplavat. S dcerou Nikol hraje tenis. V mládí chtěl být účetním v JZD.

Ti, co tančili před týdnem quickstep, dnes předvedli latinskoamerický jive, a ti, co tančili rumbu, dostali za úkol standardní tango.

Jive (čte se džajv) je ovlivněný rock’n‘rollem, boogie-woogie a černošskými tanci. V roce 1944 vydal Viktor Silvester první standardizovaný popis tohoto tance. Rytmus je 4/4 a tempo 40 – 44 taktů za minutu. Základním krokem dnešního jivu jsou dvě tzv. jivové přeměny, zakončené vratnou kolébkou. Právě za nezvládnutí těchto dvou kroků dostal Pavel Kříž nižší hodnocení, ačkoliv jinak projevil svou "gumovost". Možná za to může jeho "průprava", protože rád plave a provozoval box i kung fu.

Tango pochází z Argentiny a Uruguaye, odkud se rozšířilo do celého světa, kde vznikly jeho další styly, včetně toho, který vznikl v Severní Americe a Evropě a tančí se ve sportovním tanci. Díky svému původu a povaze tance bylo tango dříve řazeno mezi latinskoamerické tance.

Podle poroty i tanečních odborníků v tomto kole byli nejlepší Aneta Langerová a Michal Kurtiš, jen těsně následovaní Monikou Absolonovou a Václavem Masarykem. Na druhou stranu nejhorší byli - podle odborníků - Filip Sajler a Veronika Šmiková.

Příští týden předvedou páry latinskoamerické paso-doble a standardní slowfox.
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky