Ve druhém večeru byly na pořadu rumba a quick step.

Rumba je velmi romantický tanec na čtyři doby, který je blízký tanci cha-cha. Partner s partnerkou jsou mezi sebou v neustálém napětí. Existují dvě varianty – tzv. Americká rumba, tedy Rumba Square a tzv. Mambo Bolero.

Americká čtvercová rumba je jednodušší a většinou se s ní začíná v tanečních. Mambo Bolero se tančí obdobně jako cha-cha a většina figurací může být přebrána z cha-cha. Původ lze nalézt v kubánských slavnostech na oslavu plodnosti a sklizně cukrové třtiny.

Quick step je pak jedním ze standardních tanců nazývaný také rychlý foxtrot. Historii quickstepu můžeme sledovat již od roku 1924, kdy nově vzniklý quick time foxtrot zkusil na soutěži v charlestonu Frank Ford obohatit o novou formu tzv. plochého charlestonu. Tehdy jeho kreace nevzbudila příliš nadšení, ale stala se nakonec základem quick stepu. V r. 1930 vznikla řada dalších figur a variací vlivem swingu a synkop. Dnešní podobě quick stepu se také někdy právem říká, že je vrcholnou formou foxtrotu. Rytmus je 4/4 a taktů za minutu 50-56.

StarDance IV - večer druhý: Jak to dopadlo?

Ačkoliv u poroty kuchař v akci Filip Sajler se svou partnerkou propadli, a dokonce se zdálo, že díky natrženému úponovému svalu by sám rád skončil, diváci rozhodli jinak. Soutěž opouští Veronika Žilková a Marek Dědík. Mezi diváky seděl i Martin Stropnický a také jemu se zaleskla slza v oku.

Porota nejvýše ocenila výkony zpěvačky Moniky Absolonové s partnerem Václavem Masarykem, druhé místo podle nich patří dvojici Pavel Kříž a Alice Stodůlková, třetí zpěvačce Anetě Langerové a Michalu Kurtišovi.