Oblíbená taneční show StarDance …když hvězdy tančí se měla dočkat uvedení jedenácté řady již v minulém roce. Kvůli pandemii koronaviru její uvedení však tvůrci v dobré víře přesunuli až na rok letošní. Ani tento krok jim však nedopomohl k tomu, aby bylo možné soutěž bez problémů odvysílat tak, jak bylo plánováno. Nejdříve se covidem nakazila moderátorka Tereza Kostková, která tak jeden z večerů nemohla moderovat a společně s ní museli do karantény nastoupit všichni, kdo s ní přišli do styku a nebyli očkovaní. Následně z nejasných důvodům soutěž opustili herečka Simona Babčáková a její taneční partner Martin Prágr. O pár týdnů později vyšel pozitivní test na covid také Miraii Navrátilovi, který tak, protože šlo již o jeho druhou absenci, musel soutěž s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou nekompromisně opustit.

Velké změny

A protože z show předčasně odešly dva taneční páry, finále je pochopitelně již takřka za dveřmi. Oproti všem předchozím ročníkům však přináší jednu zásadní změnu. Zatímco dříve bylo finále vždy jen jedno, letos bude rozděleno do dvou částí. Informoval o tom Blesk.

O přízeň diváků a poroty budou bojovat Jan Cina a Adriana Mašková, Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík a Tomáš Verner s Kristýnou Coufalovou. O týden později, tedy 18. prosince se pak rozhodne o definitivním vítězi jedenácté řady StarDance.

Smutné loučení

V sobotu večer soutěž opustili Tereza Černochová a Dominik Vodička. Loučení to bylo bezpochyby smutné, neboť byla dvojice mezi mnohými nesmírně oblíbená. Jak uvedla porota, jejich taneční vystoupení nepatřilo ten večer mezi nejhorší, o vypadnutí však rozhodli diváci, kteří ostatním zaslali více hlasů. „Byla to jízda! Všem moc děkujeme za podporu a krásné zprávy. Více slov není třeba. Však jste s námi žili půl roku,” uvedl po konci v soutěži na sociální síti Vodička.