Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

StarDance ochromil covid, půlka soutěžících si nejspíš nezatančí, chybí Kostková

Tereza Kostková
Tereza Kostková
Zdroj: profimedia
Tereza Kostková

Další živé vysílání soutěže StarDance je v ohrožení. Nejprve vyšel pozitivní test na covid moderátorce Tereze Kostkové a nyní je také nejasný počet párů, který si v sobotu zatančí. Do karantény totiž musí všichni účinkující, kteří nemají očkování proti covidu-19.

Oblíbená taneční show StarDance se po přímém přenosu z minulého týdne potýká s velmi nepříjemnou komplikací. Moderátorka Tereza Kostková onemocněla covidem a v tuto chvíli je jisté, že se dalšího natáčení nezúčastní.

ČT podle Blesku zkusila oslovil herečku Veroniku Khek Kubařovou, vítězku poslední řady StarDance z roku 2019, která soutěž dobře zná a navíc má s moderováním zkušenosti. Kubařová ale nemohla nabídku přijmout, jelikož měla daný den jiné pracovní závazky. Televize údajně oslovila také Jolanu Voldánovou, mluvčí ale tuto informaci potvrdit nechtěla.

Kromě onemocnění moderátorky ale řeší tvůrci pořadu i další problém. Je zde totiž varianta, že hygienická stanice nařídí většině účastníků soutěže karanténu. 

Kostková se nakazila covidem i přes očkování

Že je Tereza Kostková pozitivní na covid, potvrdila mluvčí ČT toto pondělí. "My jsme to začali řešit odpoledne, kdy jsme zjistili, že Tereza Kostková je pozitivně testovaná na covid-19. Nahlásili jsme to na hygienu a čekáme, jaké nám dá pokyny. Předpokládám, že víc budeme vědět zítra," upřesnila webu zivotvcesku.cz Karolína Blinková.

Herečka a moderátorka se nakazila i přesto, že je proti koronaviru očkovaná. "Ano, jsem očkovaná," sdělila.

Nyní vedení České televize s napětím očekává na pokyny z hygieny. O tom, že by mělo jít do karantény pět párů, ale mluvčí odmítla mluvit. "Jsou to spekulace," reagovala Blinková pro web Novinky.  

"Podle výsledků testů všech tanečních párů budeme následně pracovat na scénáři sobotního večera, pro nějž v tuto chvíli existuje více verzí. Včetně té se zapojením jen těch tanečníků, kteří nebudou muset do povinné karantény. Jsme připraveni operativně reagovat na to, co je bezpečné a co je možné," dodala mluvčí.

Přísné podmínky na natáčení

"Publikum v pořadu StarDance vystupuje v roli účinkujících, do publika jsou zvány známé osobnosti, rodinní příslušníci účinkujících a jejich autentické reakce jsou součástí natáčení, které probíhá podle aktuálně platných pravidel pro výrobu audiovizuálního díla a podléhá přísným opatřením a všem nařízením. Pracovní postupy jsme rovněž konzultovali s příslušnou hygienickou službou. Jedná se o uzavřené natáčení, kdy dopředu známe totožnost všech účinkujících v publiku, včetně jejich konkrétního usazení ve studiu. Respirátory jsou povinné ve všech prostorách s výjimkou času natáčení. Nad rámec všech opatření musí mít štáb, účinkující i všichni diváci negativní test na covid-19, a to i když jsou očkováni či prodělali nemoc," vysvětlují tvůrci na facebookovém profilu soutěže.

Zda se nakonec bude sobotní show konat, či nikoliv, je ale stále ve hvězdách. "Tým pořadu aktuálně pomáhá zajistit PCR testy všech, kteří byli v sobotu na place. Podle výsledků testů budeme následně pracovat na scénáři sobotního večera, pro nějž v tuto chvíli existuje více verzí, včetně té se zapojením jen těch tanečníků, kteří nebudou muset do povinné karantény. Jsme připraveni operativně reagovat na to, co je bezpečné a co je možné," stojí v posledním prohlášení pořadu StarDance. Napjatí fanoušci soutěže si tak budou muset na finální verdikt ještě počkat.

Nikdo netuší, kdo se v sobotním živém vysílání objeví

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU