Milovníky českého filmu a českého dabingu zasáhla v sobotu 11. června nesmírně smutná zpráva. Ve věku devadesáti let totiž odešel do uměleckého nebe obdivovaný herec a dabér Stanislav Fišer, jehož hlas byl nejvíce spjatý hlavně s postavou Vinnetoua anebo inspektora Clouseauva. Herec v posledních letech bojoval se zdravotními problémy, kterým nakonec ve svém úctyhodném věku podlehl. V pátek 17. června pak měli jeho fanoušci i kolegové možnost dát mu poslední sbohem v motolském krematoriu.

Petr Kostka, Libuše Švormová a další

Do motolského krematoria dorazila celá řada známých tváří, aby mohly společně na legendárního umělce zavzpomínat a řádně se s ním rozloučit. Mezi smutečními hosty nechyběli například Petr Kostka, Libuše Švormová anebo herec Igor Bareš.

„Je to hodně dávno, co jsme se viděli, točili jsme spolu film, kde on měl roli člověka, který je stejně postižený jako byl on. Je to asi osm let. On nebyl jenom Vinnetou, on nadaboval strašně moc rolí. Byli jsme kamarádi,” řekla na pohřbu pro Blesk Libuše Švormová, která přitom odkazovala na to, že dabér od roku 2004 mluvil jen s pomocí slavíka, neboť mu tehdy lékaři museli odebrat hlasivky kvůli rakovině hrtanu.

Krásný vzkaz

Se svým kamarádem a kolegou se přišla rozloučit i Milena Soukupová, s jejíž skupinou Ponny Expres Stanislav dříve často vystupoval. „Dožil se krásného věku a strašně ráda na něj budu vzpomínat. Chtěla bych mu nahoru vzkázat: Milý Stando, ať dostavník dojede k tvému vysněnému cíli. Už je tam s panem Fialou a hlavně s panem Werichem, kterého obdivoval. Doufám, že zazní hudba z Vinnetoua,” řekla herečka s rukama složenýma k modlitbě.

Související články