Anna Slováčková se na podzim dozvěděla od lékařů krutou zprávu. Dceři Dagmar Patrasové a Felixe Slováčka se po třech letech vrátila rakovina.

Poprvé bojovala Anička s rakovinou prsu, tentokrát ale nemoc metastázovala do plic a proto musela ihned zahájit chemoterapie i ozařování.

Není divu, že Slováčkové zprvu nebylo dvakrát do smíchu a proto na čas přestala plánovat věci dopředu, jak přiznala fanouškům na Instagramu. „Každý den od rána do večera, v podstatě po hodinách, jsem si dělala rozvrh… a pak byla vždycky zklamaná nebo překvapená, že mi moje plány nevyšly. Prostě jsem odevzdala svou tíž (‚odevzdávám svou tíž, jak trny z růží' - víte, v jakém songu to zpívám?) a těším se z každých nových dveří, zkoušek a cest. Dopadnou tak, jak mají,“ napsala na sociální síti, kde se jí dostalo obrovské podpory fanoušků. S novým rokem se ale Aničce vlila čerstvá krev do žil a změnila názor.

Tenhle rok jedu bomby

„Co vy a předsevzetí? Dáváte si? Já tenhle rok jedu bomby. Jsem zvědavá, do kdy mi to nadšení vydrží,“ ozvala se Anna Slováčková sledujícím a prozradila seznam svých přání.

„1. Přečíst každý měsíc aspoň jednu knížku. (Pro někoho banalita, pro mě navrácení k aktivitě, kterou miluju, ale nedokázala jsem ji dlouhodobě splnit.) 2. Dopsat konečně svoji knížku. 3. Posilovat tělo a pravidelně se protahovat. 4. Jezdit každý týden aspoň na pár hodin do přírody. 5. Úspěšně a bez problémů realizovat @nanoc_protiproudu ( sleduj profil už teď, ať máš booklej termín jako první. Více info soon) 6. Být co nejlepší páníček pro Jindřišku. 7. Provařit se všema těma kuchařkama, co mám doma, a naučit se nový recepty. 8. Uspořádávat a být součástí více srazů, grilovaček a akcí s kamarádama. 9. Přestat se bát mluvit s lidmi, co neznám, v práci a na akcích. 10. Naspořit si finance na vysněnou dovču,“ odtajnila Anička, která by ráda vyrazila příští Vánoce do New Yorku.

„Tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Chci si udělat nějakou účinnou manifestaci - nezkoušel jste někdo něco osvědčeného?“ uzavřela Slováčková. Nezbývá než jí popřát mnoho sil a aby se jí všechna přání letos vyplnila.

Související články