Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Soumrak drsňáků? Ne tak docela!

Soumrak drsňáků? Ne tak docela!
Soumrak drsňáků? Ne tak docela!
Zdroj: HCE, Magic Box, Bonton

Při pohledu na plátna kin a na žebříčky nejpřitažlivějších mužů by se mohlo zdát, že svalovci s vysokou hladinou testosteronu už u dnešních divaček nemají šanci. Omyl!

Johnny Depp alias pirát Jack Sparrow – potácející se opilec s hlavou plnou copánků. Robert Pattinson coby pobledlý upír. A věčný školák Harry Potter. Vypadá to, že současné idoly filmového plátna mnoho testosteronu nepobraly a kdyby ještě existovala branná povinnost, nejspíš by automaticky dostaly modrou knížku.

Proti bledničkovitým neduživcům, věčně opilým flinkům a uhrovatým adolescentům však nyní v nejnovějších filmových premiérách nastupuje úplně jiná generace filmových hrdinů. Seznamte se!  

Channing Tatum: „Rád bych hrál hluboké charakterní postavy. Ale to ode mě nikdo nečeká.“

Jeho muskulaturu můžete právě teď obdivovat ve filmu Orel deváté legie, který se odehrává v době starověkého Říma (římští legionáři se naštěstí zas až tak moc neoblékali). Na Channingovi je sympatické už to, že není pokrytec a nesnaží se vám namluvit, že přitažlivý zevnějšek mu jako herci komplikuje život. Naopak. „Je mi jasné, že většinu svých rolí jsem dostal právě kvůli tomu, jak vypadám. Rád bych hrál hluboké charakterní postavy, ale vím, že režiséři si mě vybírají kvůli něčemu jinému,“ konstatuje.

  • Poprvé se zviditelnil ve filmu Let's Dance (zahrál si tam mladistvého chuligána, který se napraví díky hodinám tance... uf), při jeho natáčení potkal svou nynější manželku Jennu Dewan, která hrála jeho půvabný taneční protějšek.

Kafe.cz doporučuje: Channing Tatum dvakrát v uniformě

G. I. Joe

Nabušená akční podívaná, v níž Channing hraje příslušníka tajemné elitní jednotky, která... no zkrátka bojuje proti těm největším padouchům světa.

Milý Johne

Tentokrát si Channing zahrál příslušníka zelených baretů, který během mise na Blízkém Východě prožívá na dálku romantickou lásku. Ach!

 


Vin Diesel: „Posiluju už dlouhá léta a přináší mi to velké uspokojení.“

Adrenalinový drsňák Vin Diesel se nyní vrací na plátna kin už v pátém pokračování série Rychle a zběsile. Jeho vyholená hlava a vizáž kriminálníka je tak přesvědčivá, že nic jiného než akční hrdiny snad ani hrát nemůže. (Ostatně, coby puberťák byl opravdu jednou nohou v kriminálu. Jednou se totiž s kamarády vloupal do budovy místního divadla. Pohotová ředitelka, která je tam přistihla, je neudala, ale donutila je začít chodit na zkoušky divadelního souboru...)

  • Ve svých filmech se zásadně nenechává zastupovat kaskadérem – tedy, alespoň pokud mu to dovolí producent a smlouva s pojišťovnou, která filmovým hvězdám obvykle cokoli jen trochu riskantního zapovídá.

S jeho filmovými rolemi možná nejde tak úplně dohromady jeho nynější role oddaného tatínka, který se svou přítelkyní, modelkou Palomou Jimenez, nadmíru opatrně a něžně vychovává tříletou dcerku Haniu.

Kafe.cz doporučuje: Vin Diesel dvakrát v roli kriminálníka

Černočerná tma

Jak název napovídá, jde o velmi temnou meziplanetární sci-fi, v níž si Vin Diesel zahrál trestance Riddicka, obdařeného schopností vidět ve tmě.

Dokažte mi vinu

Jeden z mála případů, kdy Vin Diesel sešel z dráhy akčního hrdiny. V dramatu nedávno zesnulého režiséra Sidneyho Lumeta si zahrál mafiána, který se sám obhajuje před soudem.

 


Chris Hemsworth: „Podejte mi kladivo a uvidíte!“

Blonďatý Australan se právě v těchto dnech představuje v roli severského boha Thora ve filmové adaptaci stejnojmenného komiksu. Jeho hrdina – přestože je to bůh, obdařený komiksovými superschopnostmi – má stejné problémy jako kdekterý testosteronem ovládaný mladík. Nezvládá své negativní emoce, hádá se s otcem a když se naštve, obvykle něco rozbije. Problém je ovšem právě v jeho supersíle. A v tom, že s sebou všude nosí kladivo...

  • Přes své mládí (27 let) je Chris Hemsworth už ženatý. Jeho manželkou je krásná Španělka Elsa Pataky, kterou právě teď shodou okolností můžete vidět po boku kolegy Vina Diesela ve filmu Rychle a zběsile 5.

Kafe.cz doporučuje: Chris Hemsworth ve vesmíru

Star Trek – ve filmu podle kultovního seriálu si Chris Hemsworth zahrál George Kirka, otce slavného komandéra lodi Enterprise.

A kdo je váš idol?

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky