Muži se vždy těšili až zapnou televizi a vykoukne na ně Zorka Hejdová a ženy to měly stejně s jejím manželem. Bohužel pro všechny už tuto moderátorskou dvojici na obrazovkách televize Nova vídat nebudeme.

V pořadu Snídaně s Novou končí. I když je pro jejich příznivce odchod náhlý, pro ně nikoli. „V posledních měsících jsme dostávali jednu velmi častou otázku, a to, kdy se vrátíme do Snídaně s Novou. Myslím, že je na čase na ni odpovědět,“ napsala Zorka na sociální síť.

Ohlásili odchod

„My už se bohužel nevrátíme. Chci jen napsat, že to nebylo žádné unáhlené rozhodnutí, ale došli jsme si k tomu postupně a někdy do sebe tak okolnosti zapadnou, že si člověk uvědomí, že je čas... Bože můj. 11 let. Vždyť já v tom pořadu vyrostla, dospěla,“ vzpomíná a popisuje svoje úplné začátky.

„Dodnes si pamatuju, jak jsem v devatenácti na Barrandově vystoupila z autobusu, šlapala ten kopec k hlavní budově Novy a říkala si, co tam vlastně já holka bláhová dělám. O dva měsíce později už jsem vysílala. Nedá se popsat, co všechno jsem ve Snídani zažila, s kým vším jsem se setkala, o čem všem jsem vedla rozhovory,“ směje se Zorka.

Ráno už je na obrazovkách neuvidíte

Dle jejích slov to pro ni byla ta nejlepší moderátorská škola, kterou si mohla přát. Za 11 let má za sebou více než 1100 vysílání, a to už je opravdu úctyhodné číslo. Dost možná to bude i více. Na Novu Zorka špínu nekydá, ba naopak.

„Jsem ráda, že jsem mohla být tak dlouho součástí a hlavně, že jsem mohla posledních šest let vysílat po boku svého muže. Nesmírně, ale opravdu nesmírně nás oba těší reakce diváků, lidí, kteří nás potkávají nebo nám píšou neskutečně milý zprávy a reakce na vysílání,“ píše dojatá moderátorka.

„Byla to skvělá jízda, která se někdy neobešla bez trojitýho kafe a blbý nálady z nevyspání, ale většinu času jsme se fakt bavili. Tak třeba není všem dnům na obrazovce konec. Uvidíme, co přinese čas,“ doufá Zorka a naznačuje, že v televizi se ještě objeví.

Nové výzvy

„Pravda je ale taková, že jsme se po dlouhé úvaze rozhodli působení ve Snídani ukončit. Děkujeme za naše společné roky v televizi Nova vám všem. Ano, bude nám to chybět, ale je čas po mnoha letech dát prostor novým výzvám. Životním, pracovním, kdo ví,“ potvrzuje slova své manželky Míra.

Od oznámení jsou Zorka i Hejda zavaleni zprávami. Jejich fanoušci se totiž nijak netají tím, že jsou z odchodu dvojice smutní.