Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ani topmodelka Gisele Bündchen není dokonalá: Proč o sobě pochybovala?

Gisele Bundchen
Gisele Bundchen
Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (17)

Patří k nejlépe placeným modelkám světa, má úžasného manžela, dvě krásné děti a několik let byla partnerkou Leonarda DiCapria. Zdá se, že brazilská modelka Gisele Bündchen měla a má vše, na co si jen vzpomene a její rodina je jako reklama na dokonalost. Nedávno ale tato dáma přiznala, že ji roky trápily deprese, závislosti na alkoholu, lécích a dokonce, že často uvažovala nad sebevraždou. 

Člověk by si myslel, že žena, která je hodnocena jako nejbohatší supermodelka planety, po Lady Dianě byla druhou nejfotografovanější celebritou, má za sebou titulku na světovém vydání Vogue, šla přehlídky světových návrhářů jako je Marc Jacobs, Michael Kors, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Valentino a spoustu dalších. Anna Wintourová ji v roce 1999 označila za „modelku tisíciletí“, časopis Rolling Stone ji roku 2000 označil za nejkrásnější dívku světa“ a Vanity Fair v roce 2009 publikoval článek nazvaný „And God Created Gisele… “, nemůže jí v životě nic chybět. Nemluvíme ani o jejích vztazích, pět let chodila s jedním z nejvyhledávanějších herců světa, vzala si skvěle placeného a extrémně pohledného hráče amerického fotbalu, v roce 2009 se z ní stala matka chlapečka, v roce 2012 přibyla dcerka Vivien. Opak je ale pravdou. Modelka, jejíž jméno je skloňováno již od devadesátých let trpěla psychickými potížemi a to ne jen tak ledajakými. 

Okolo roku 2003, kdy chodila s Leonardem DiCapriem, se její život začal sypat. Přišly úskosti, deprese, záchvaty paniky, denně vytahala krabičku cigaret, vypila lahev vína a aby vůbec dokázala pracovat, lila do sebe litry silné kávy. Kromě toho všeho také polykala Xanax, což je silné antidepresivum, na kterém se velmi snadno získává závislost. Podle její zpovědi ji často napadaly myšlenky na sebevraždu: „Říkala jsem si: Když skočím z balkonu, tohle všechno kolem mě skončí a já se už nikdy nebudu muset bát o to, kam svět kolem mě spěje,“ napsala ve své knize Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu. Vysvobození našla až díky sportu.

Vztah s Leonardem nevyšel. Ostatně ani nemohl, Giselin život byl náročný i pro ni, natož pro někoho dalšího. Ona se ale rozhodla nevzdat a vrhla se na naprostý restart svého života. Ze svého jídelníčku vyřadila alkohol i kávu, omezila cukr, přestala kouřit a začala sportovat. Nejvíc ji chytlo běhání a jóga, kterým se věnuje i dnes. Sport jí velice pomohl i po rozchodu s Leonardem a ona se díky sportování rychleji dostala do psychické pohody, ve které byla schopna přijmout nového muže do svého života. Tím se stal Tom Brady a pohádka pokračovala. V roce 2009 porodila syna Benjamina, o tři roky později holčičku Vivien, přičemž si musela během vztahu zvykat na syna Jacka, kterého má Tom z předchozího partnerství. Chvíli bylo vše krásné, jenže najednou se vrátily předchozí stavy a Gisele opět začala upadat do depresí a úzkostí. 

„Bylo to, jako by část mě samotné zemřela,“ píše Gisele v knize. „Vždycky jsem byla nezávislá. Všechno se točilo jen okolo mě. Ale najednou tu byl ten malý človíček a já věděla, že už nemůžu dělat všechno tak, jako před tím," vzpomíná na nepříliš pozitivní období. Věděla, že od pocitů méněcennosti a budižkničemosti ji pomůže práce, jenže děti ji potřebovaly a tak, pokud to jen trochu šlo, brala je s sebou, nebo je nechávala chůvě. „Měla jsem výčitky svědomí, že jsem hrozná matka, když děti nechávám samotné,“ komentuje ve vzpomínkách s tím, že samozřejmě začal trpět i partnerský vztah. 

"Chvíli to vypadalo, že se rozejdeme. Někdy v roce 2015, kdy mé stavy byly nejhoší, mi Tom napsal dost ostrý e-mail. Já místo toho, abych mu na něj odpověděla, jsem napsala dopis na papír a ten pak spálila. Když jsem ten dopis pálila, rozhodla jsem se, že nenechám své psychické potíže, aby mě připravily o dalšího skvělého muže. Hodně mi pomohla moje terapeutka a také to že jsem si uvědomila, že i když jsem matkou, nemusím jít být na plný úvazek a můžu si dovolit požádat svého manžela, aby alespoň jednou za měsíc děti pohlídal on a já měla den pro sebe. Začali jsme to takhle praktikovat a já jsem od té doby vyrovnaná. Musím na sebe ale dávat pořád pozor, protože vím, že má psychika je křehká," uzavírá Gisele s tím, že uvědomit si svou křehkost, by měla každá žena. Přiznat zranitelnost a potřebu času o samotě. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky