Odvážné a intimní snímky v černobílém probedení zachytil renomovaný fotograf Benedikt Renč pro magazín Esquire. Snímky podle všeho inspirovala ikonická postelová fotografie Yoko Ono a Johna Lennona, která je známá svou silnou symbolikou. Ne všichni byli z uměleckého vyjádření dvojice zrovna nadšení.

Emma a Jordan totiž na sérii fotografií odhalili vše a ukázali svá těla i vzájemné spojení. První snímek zachycuje dvojici ležící na posteli v provokativním objetí, zatímco druhý představuje detailní záběr Haje od pasu nahoru s rukama sebejistě zkříženýma za hlavou. Poslední záběr pak zachycuje Emmu, jak sedí zády ke svému příteli a jemně si zakrývá ňadra, zatímco Jordan sedí na okraji postele.

John a Yoko úplně nejsou, spíš taková česká verze z Wishe, ale snímky plné nahoty působí vkusně a na každý pád vyvolávají silné emoce. Někteří okamžitě viděli paralelu s ikonickým párem John a Yoko a dokázali to ocenit. Jedna ze sledujících snímky obdivně komentovala slovy: "Nádherné fotky, krásný pár, nádherná těla, strašně dobře k sobě jdete."

Za hranou, vzkazují fandové

Ne všichni ale fotky Emmy a Jordana přijali takhle pozitivně. Našla se celá řada kritiků. A ti hromadně vyjádřili obavy ohledně vhodnosti takových fotek. Jeden z fanoušků, Michal Nejedlý, vyjádřil svůj nesouhlas útokem na štíhlost Joradana Haje. "Reklama na Dachau, myslím toho odvážného nahého pána. To je v dnešní době opravdu módní fotit takové fotky?“ nešetřil muzikanta a získal za svůj příspěvek čtyři desítky lajků.

Další sledující zase získal 85 lajků za svůj komentář, ve kterém prostě napsal: "Pro mě je to za hranou. Nelíbí se mi to... promiňte."

A tím kritika zdaleka nekončila. Uživatelku, která si na Instagramu říká Sada_vanova, snímky Smetany a Haje pěkně nadzvedly ze židle. „To je fakt jako dneska moderní fotit si přirození nebo skoro ho ukázat a strkat to na ig?“ ptala se.

Emma Smetana a Jordan Haj tak odvážným focením docela slušně rozbouřili jinak klidné vody českého Instagramu. Pár rozhodně upoutal pozornost a jako obvykle vyvolal docela solidní kontroverzi. Jak moc se to dvojici vyplatilo, je ale otázkou...

Související články