Leoš Noha se živil všelijak. Rozhodně nebyl odjakživa hercem. „Vyučil jsem se v už neexistujícím oboru – opravář televizních přístrojů. Dneska se kromě aut nic neopravuje, tím méně televize, vyhodí se a koupí nová. Pracoval jsem i jako elektrikář, to ještě umím,“ prozradil Noha portálu Novinky.

„V devatenácti jsem se oženil, čekali jsme dítě. Abych nemusel na dva roky na vojnu, upsal jsem se na deset let do dolů, na šachtu 5. květen v Krupce na Teplicku. Dělal jsem tam čtyři roky, až do revoluce,“ zavzpomínal herec na minulost.

Nebyl příkladným otcem

Děti má Leoš Noha dvě. Synovi z prvního manželství je dvaatřicet a dceři devatenáct. Sám přiznává, že příkladný táta nikdy nebyl. Chce svobodu pro každého a od každého ji očekává. „Trochu se kaju, protože jako otec jsem prachbídný,“ svěřil se Noha v rozhovoru pro iDnes.cz.

Netají se ani tím, že v minulosti bral drogy a sem tam si nějaké vezme i dnes. „Já nikdy neřekl, že je vůbec neberu. Občas si něco dám, to zas jako ne že ne. Akorát už se tomu nikdy nebudu věnovat vrcholově,“ řekl Blesk TV Magazínu.

Přiznal, že v ústeckém divadle hrál opilý

V ústeckém divadle hrál před lety několikrát pod jejich vlivem. Přiznat to chce opravdu odvahu. „V Ústí párkrát, ale hrát se s tím nedá. I teď bych si klidně něčeho zobnul, ale nemám na to čas. Buď budu pracovat, nebo budu feťák. Teď jsem si vybral práci, až si vydělám dost peněz a nebudu muset nic dělat, budu třeba zase brát. Ale to asi nepřijde. Můžu si dát i teď, pokud mám volno,“ netajil se svým volnomyšlenkářstvím časopisu Týden.

Asi každému herci se stane, že se na jevišti objeví opilý. Včetně Nohy. „Byli jsme na zájezdě s Gogolovými Hráči, odpolední představení. Hrál jsem sluhu Alexeje, malou roli. Dopoledne jsme se s kamarádem ožrali tak, že vůbec nevím, jak to představení proběhlo, ale prý to nikdo nepoznal, i když jsem byl úplně namol,“ vypráví o divokém období v Ústí.

V seriálu Slunečná hraje manžela Evy Decastelo

Velmi nezvyklý postoj má Noha i ke vztahům. Tvrdí, že pokud by si jeho partnerka odskočila, nijak by mu to nevadilo. To samé bude zřejmě chtít od ní.

„Jestli chce být občas s někým jiným, je to v pohodě, ale zas mi pak nemusí vykládat, jak to jinde bylo bezvadný a lepší než se mnou. Netrvám na tom, aby se mnou byla pořád. Jak říká můj táta: Není to mejdlo, ono to neubejvá,“ vtipkoval Noha.

V současné době má partnerku, která pracuje na České poště a vymyslel pro ni opravdu neobvyklou přezdívku. „Pár hereček jsem samozřejmě měl. Vždyť se říká, že v divadle kámen cihlu a cihla kámen a tak vůbec. To je samozřejmě pravda. Teď jsem spokojenej. Mám poštěvačku a je to paráda. Už ojíždíme šestý gumy,“ rozpovídal se o svém životě v pořadu Extra host Noha, který na sebe s chutí všechno napráská.