Doma se rozhodně nenudí Eva Burešová alias Týna. Naplno ji zaměstnává malý Nathaniel, kterému se snaží být tou nejlepší maminkou. Společně s rodinou šijí roušky.

„Moje maminka dnes celý den seděla u stroje a šila a šila. Tohle malé stvoření, které odmítá jakýkoli klobouk či jinou pokrývku hlavy, mi přineslo roušku a řeklo “mami, já!” Překvapilo mě to a dojalo zároveň. Pak si sedl za stroj a řekl “babi, pomoc?” Já se z něj zblázním. Dojímá mě tahle čistá dušička,“ chválí svého syna v karanténě.

Eva šije s rodinou roušky

Zlou sestru Sylvu hraje v seriálu Bára Jánová. Ta karanténu využívá zjevně k přemýšlení a radí tak i ostatním. „Pokud se ohlížíte zpátky do minulosti, dívejte se na to, co vás naučila. Všechno (i to negativní) nás utváří a posouvá v životě dál,“ napsala k nejnovějšímu snímku Bára.

„Někdy to trvá a je potřeba v sobě najít odvahu, abychom náš život vyčistili od toho, co nám již neslouží. Ale z černého lesa je vždycky cesta ven. A láska je všude. Najdi ji v sobě,“ nabádá veřejnost. Další, který teď nemá co na práci, je Marek Lambora, jež ve Slunečné hraje ambiciózního Janka.

I ten bere karanténu vážně. „Dneska jsem si udělal procházku - k popelnicím, do krámu a zpět! Nebyl jsem venku nějak dlouho, ale musím říct, že jsem nepotkal jediného člověka bez roušky! Udělalo mi to takovou radost, že jsem se “pod roušku” usmíval,“ napsal na sociální stíti Lambora

„Vzápětí jsem si řekl, že to zvěčním - takže se na fotce usmívám, ale není to moc vidět. Tak se držme a mysleme na sebe navzájem,“ dodal. To Veronika Arichteva, která hraje Denisu, má úplně jiné starosti. Je totiž v pátém měsíci, a tak skáče radostí do stropu.

Marek Lambora se snaží nevycházet z bytu

Rozhodně nejen ona, ale i její manžel a otec jejího dítěte – Biser Arichtev. O těhotenství Veroniky už se spekulovalo v minulosti tisíckrát, ale až nyní je to pravda. Další z ženských představitelek, Tereza Brodská, se stává dokonalou hospodyňkou.

„Člověk si teď najednou krátí čas tak, že se dá do gruntování. Pak zjistím, že jsem ty okna umyla už třikrát, prádlo vyprala nejmíň pětkrát a do toho pořád vařím. Sešla se tam skvělá parta a s Martinou Preissovou, Danou Batulkovou, Luckou Polišenskou, Evou Decastelo, Reginou Řandovou jsme opravdu jako silná parta a zažíváme tam neuvěřitelný věci,“ prozradila Brodská webu televize Prima s tím, že se těší až se začne zase natáčet.

Veronika Arichteva má teď tu nejkrásnější starost

„Snažíme se to brát za pozitivní konec a vytěžit z toho maximum pro rodinu. Maximálně se věnujeme sobě. Samozřejmě se ale těšíme, až se budeme zase moci rozlétnout do světa, natáčet, hrát v divadle,“ prozradil Roman Tomeš, který hraje Tonyho.