Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Potíže s Kelišovou při natáčení Slunce, seno v Itálii: Trapas i policejní manévr

Natáčení třetího dílu trilogie Slunce, seno, erotika, se neobešlo bez humorných situací
Natáčení třetího dílu trilogie Slunce, seno, erotika, se neobešlo bez humorných situací
Zdroj: Profimedia.cz
Natáčení třetího dílu trilogie Slunce, seno, erotika, se neobešlo bez humorných situací

Natáčení třetího dílu legendární trilogie Slunce, seno…, tentokrát s lákavým názvem „erotika“, se neobešlo bez humorných situací. Na ty stále rád vzpomíná režisér Zdeněk Troška, který jako by své herce vybíral podle toho, jak jsou zábavní i mimo záři reflektorů.

Je známo, že Zdeněk Troška do svých filmů obsadil i obyvatele vesnice Hoštice. Především ženy, které svým hereckým výkonem celou trilogii zpestřovaly. Když ale přišel s tím, že se bude poslední díl natáčet u moře, spráskly ruce. „Jely tam jen vybrané hoštické ženy. Ty, co nebyly vybrané, jim to záviděly a rozmlouvaly. Prý se tam stále válčí a střílí, ať nikam nejezdí. Dalo mi velkou práci je přemluvit na cestu,“ vzpomíná režisér na CD Šmarjápano, takovou dálku z roku 2011. Když nakonec celý štáb dorazil na místo do hotelu, čekal je tam raut při svíčkách. Kelišová ale udělala něco, co nikdo nečekal. „Přísahám vám, v životě jsem neviděl takovou šavli, jako v tom momentě hodila Kelišová. To byla roura přes stůl. Všechny ty řízky a vejce natvrdo, které jedla už cestou v autobuse, to šlo ven. Rozbrečela se a utekla z hotelu a my jsme ji vůbec nemohli najít,“ popisoval Troška. Nevolnost Kelišové nechtěně způsobil kolega Jirka Růžička, který jí ukázal, že v paelle, na které si pochutnávala, má i malou chobotničku.

Gurmánská Itálie

Kelišová brečela a šla pěšky do Hoštic do té doby, než si obsluha benzinové pumpy všimla zmatené paní a zavolala carabiniery, kteří ji ve dvě v noci přivedli zpět do hotelu. „Celý ten týden, co jsme natáčeli, nedala do pusy nic než své zásoby z Hoštic, které zahrnovaly dva bochníky chleba, třicet řízků, třicet vajec vařených natvrdo, v plechovkách zavařené maso. Prejt, paštiky a sulc. Akorát si kupovala mléko. Ani zmrzlinu neochutnala, nebyla si jistá, jestli v ní také náhodou není rozemletá chobotnice,“ dodává Troška. (Zdroj: Zdeněk Troška, Šmarjápano, takovou dálku, Popron music, 2011)

Valerie Kaplanová Valerie Kaplanová Zdroj: Profimedia.cz

Za dobrotu na žebrotu

Další vtipnou historku vyprávěl Martin Dejdar, který se snažil udělat radost herečce Valerii Kaplanové, která s nimi k moři nejela, ale věnovala jim čtyřicet let staré kanadské dolary, aby je tam „na něco použili“. Dejdar se tedy rozhodl, že herečce koupí lahev dobrého italského pití, a šel peníze do banky vyměnit. „U okýnka jsem položil na přepážku těch dvacet kanadských dolarů. Chlápek je vzal, koukl na ně… a najednou mříže, carabinieri, houkačky. My koukali, co se děje… Celých padesát let byly ty dolary falešné. Naštěstí to nebylo moc peněz a pod záštitou pana starosty se to pak vysvětlilo, a tak nás s Oldou Kaiserem pustili. Tu lahev jsme jí ale stejně koupili,“ vzpomínal Dejdar za potlesku publika pro Český rozhlas.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky