Ještě před veřejným oznámením své nemoci stihla vydat a pokřtít nové album. V plné Lucerně si užila koncert s hvězdnými hosty jako byl například Milan Peroutka nebo Marta Jandová. Na slavnostní událost dorazili i její rodiče Dagmar Patrasová a Felix Slováček. Rodinná pohoda teď pro ně to nejdůležitější.

Pláč si zakázala

O drsný ortel lékařů se s jako prvními Anička podělila s těmi nejbližšími. “První se to dozvěděly mé dvě nejlepší kamarádky, Kája a Megí. Moje kašlání se mnou řešily od začátku. Hned po nich se vše dozvěděli táta s mámou. Jela jsem za nimi domů a chtěla jim to říct v klidu, ale zhroutila jsem se a rozplakala se tátovi v náručí. Nakonec jsme si pobrečeli všichni tři,” zavzpomínala na náročnou chvíli pro časopis Story. “Od té doby už jsem neplakala ani jednou. Stejně tak jsem od toho dne necítila strach ani smutek nad situací. Všechny tyto pocity jsem prožila v jeden den, a pak jako bych je nechala u rodičů,” dodala statečně.

Léčba

Průběh léčby má Anička naplánovaný zatím jen na pár týdnů dopředu. “Těžko říct, zatím úplně nevím. První fáze léčby by měla končit v lednu. Dál nevím… Věřím ale, že léčba pomůže tak, abych mohla vést plnohodnotný život. Sto padesáti let se dožít nemusím, ale do stovky by to bylo fajn,” dodala optimisticky. “Já vlastně žádné plány nemám, což mě trošku děsí. Přitom jsem měla vždy rozplánováno na deset let dopředu. Předtím, než jsem se dozvěděla o nálezu na plicích, se mě má psychoterapeutka ptala, co po křtu desky plánuji, na co se těším. Řekla jsem jí, že nemám plán a do budoucnosti nevidím. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Ale možná v pořádku, protože se mám soustředit na přítomnost. A přesně to teď dělám,” prozradila svůj postoj.

Nový život

Anička rozhodně nebude sedět v koutě. Ani náročná nemoc ji nezastaví plnit si sny, které si naplánovala ještě v době, kdy o rakovině netušila. “Rozhodla jsem se, ještě předtím než jsem se dozvěděla, že jsem opět nemocná, podnikat v jiném než uměleckém oboru. Miluju zpívání, miluju vystupování, ale je to náročná disciplína. Když nemáte několik koncertů měsíčně, nebo nejste top zpěvačka, koncertováním se neuživíte. Proto jsem se rozhodla, že vytvořím místo, kde by si lidé mohli odpočinout. Nabrat síly a být ve spojení s přírodou. Na tom teď pracuju a věřím, že na příští letní sezonu by mohlo být vše nachystané. Lidé by se mohli kousek od Prahy hezky zrelaxovat a nabrat nové síly. Věřím, že se tohle podaří, na jaře bude vše nachystané a já představím svůj glampigový projekt,” nalákala tak budoucí turisty.

Související články