Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šlechtičny a piercing: Pobouřila Meghan, španělská královna i monacká kněžna

I urozené dámy někdy rády porušují pravidla.
I urozené dámy někdy rády porušují pravidla.
Zdroj: Profimedia.cz

Ve světě královských rodin existuje spousta pravidel a protokolů, které upravují módu, vzhled a řeč těla. Přesto se i mezi urozenými dámami najdou rebelky, které jdou rády svou cestou a nebrání se třeba i piercingu. Které to jsou?

Podle stránek bustle.com dává současná britská šlechtična podle zavedených pravidel přednost šatům před kalhotami a neutrální lak na nehty je pro ni nutností. Stačí se podívat na královnu Alžbětu, která více než 28 let věrně nosila odstín "Ballet slippers" od značky Essie. Také se pro správnou šlechtičnu doporučují punčochy, i když nejsou technicky vyžadovány.

Ale co, když přijde řeč na tělesné úpravy?

Ačkoli v současné době neexistuje oficiální pravidlo zakazující piercing, tak ho rozhodně nenajdete u té části šlechty, která stojí v první řadě na trůn – tady mají všichni tendenci přísně dodržovat tradiční očekávání. U starších členů královské rodiny se totiž všeobecně očekává, že budou udržovat konzervativní vzhled. Existuje však několik odvážných dam, které porušily pravidla a překročily standardní hranici jednoho cvočku na ušní lalůček. Které měly tu drzost?

Královna Letizia

Španělská královna Letizia Španělská královna Letizia Zdroj: Profimedia.cz

Začněme milovnicí módy, španělskou královnou Letizií. Tato panovnice se nebojí vzdorovat normám. Nedávno překvapila své fanynky tím, že se během zásnub poprvé ukázala s druhým piercingem v uchu, upozornil web hola.com. Na tradiční oslavě Pascua Militar se královna Letizia pochlubila decentním stříbrným kolíčkem v levém uchu, který elegantně doplňoval její vyhrnutý drdol a stříbrné obruče.

Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu

Meghan Markle Meghan Markle Zdroj: Profimedia.cz

Asi nikoho nepřekvapí, že mezi urozenými dámami s touhou provokovat je i manželka prince Harryho. Vévodkyně ze Sussexu totiž při různých příležitostech projevila svou lásku k náušnicím ve stylu manžety, informuje hellomagazine.com. Ačkoli se předpokládá, že má v každém uchu pouze jeden piercing, její matka Doria Raglandová se pyšní jemným kolíčkem v nose. Dokonce ji hrdě nosila i na královské svatbě své dcery v květnu 2018.

Zara Tindall, dcera princezny Anny

Zara Tindall, známá svým rebelským duchem, se postarala o pobouření v královské rodině, když v roce 1995 na oslavě 50. narozenin prince Charlese odhalila piercing v jazyce. Povídá se, že si piercing nechala udělat v místním tetovacím salonu poblíž své internátní školy. Zprávy z té doby naznačují, že její matka, princezna Anna, vzala novinku s nadhledem a jednoduše se zeptala, zda ještě dokáže pořádně mluvit. Proslýchá se také, že Zara měla v mládí piercing v pupíku, píší stránky ok.co.uk.

Princezna Sofia

Švédská princezna Sofie Švédská princezna Sofia Zdroj: Profimedia.cz

Švédská princezna Sofia, dříve známá jako Sofia Hellqvistová, způsobila v roce 2010 značný rozruch, když se stala přítelkyní švédského prince Carla Philipa. Podle webu hellomagazine.com si jako bývalá glamour modelka a televizní hvězda údajně před královskou svatbou v roce 2015 nechala odstranit piercing z pupíku, aby vyhověla královským očekáváním.

Kněžna Charlene

Monacká kněžna Charlene Monacká kněžna Charlene Zdroj: Profimedia.cz

A konečně tu máme monackou kněžnu Charlene. Ta při svém vystoupení na 70. výročním galavečeru Červeného kříže v červenci 2018 nechala mnohé na pochybách, zda si nepořídila nový odvážný piercing. Nakonec se ukázalo, že jde o připínací manžetu, která jejímu kompletu dodala výrazný styl.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky