Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tito by se nikdy nesešli, přesto převzali Řád britského impéria z rukou královny

Adele
Adele
Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (26)

Řád britského impéria se uděluje už od roku 1917. Kdo ze slavných měl tu čest a za svou práci dostal nejvyšší ocenění?

Mr. Bean

Jestli je královna Alžběta II. skalní fanynkou svérázného pana Beana, nevíme. Ve filmu Johnny English se vrací je dokonce zaslepen myšlenkou, že se za ni vydává špiónka. A tak v závěrečné scéně dostane skutečná královna od zmateného detektiva přímý zásah. Naštěstí řád dostal o mnoho let dříve.

David Beckham

Fotbal proslavil Davida, hudba a móda jeho ženu Victorii. Celá rodina Beckhamových patří mezi britskou smetánku, nejštědřejší filantropy, podnikatele a vizionáře. Takový přínos si ocenění jistě zaslouží.

David Beckham David Beckham Zdroj: Pinterest

Manolo Blahnik

Jeho jméno je synonymem luxusních bot s jehlovými podpatky. Minulý rok dokonce navrhl jeden pár extra pro Prahu a Tereza Maxová střevíčky v hodnotě 135 tisíc korun hrdě prezentovala. Královna nemá favority, a tak brzy po Blahnikovi ocenila i jeho konkurenta Jimmyho Chooa.

Stephen Hawking

Teoretický fyzik, představitel kosmologie a kvantové gravitace a autor bestselleru Stručná historie času Stephen Hawking dosáhl i přes svá omezení způsobená amyotrofickou laterální sklerózou, která napadá nervový systém celého těla, mnoha úspěchů. Třicet let působil na univerzitě v Cambridgi jako profesor, měl tři děti a ocenění z rukou královny.

Paul McCartney

"Brouk" Paul McCartney byl člen legendární skupiny The Beatless. Stejně jako jeho kolega John Lennon se dočkal nejvyššího ocenění. Prošli si obdobím drog, ročním pobytem v Indii, kde meditovali a hledali vnitřní klid, užívali si pozornosti žen a skládali hudbu, která se zapsala do dějin. O několik let později se s královnou sešla i Paulova dcera Stella, která září na poli módního návrhářství.

Hugh Laurie

Adoptivní otec myšáka Stuarta Littla, jedovatý Dr. House, skvělý klavírista, jazzman a Pan Pip Hugh Laurie je někdy až moc skromný. Ale za svůj přínos filmu, divadlu i hudbě si odnesl ocenění od královny zaslouženě.

Andy Murray

Tenista Andy Murray, který se pohybuje na předních příčkách světového tenisu, je miláčkem Británie. Vévodkyně Kate i Meghan pravidelně navštěvují jeho zápasy a během Wimbledonu jsou jeho hlasitými fanynkami. I královna umí sportovní výkon ocenit.

Jamie Oliver

Stále usměvavý kuchař Jamie Oliver si svou hravou kuchyní získal miliony fanoušků a je oblíbený i u nás. Ocenění získal i jeho ďábelský konkurent Gordon Ramsay, který má místo úsměvu naběhlé spánky a chrlí oheň.

Jamie Oliver Jamie Oliver Zdroj: Shutterstock

Terry Pratchett

Nedávno zesnulý spisovatel, který si humornými příběhy čaroděje Mrakoplaše ze Zeměplochy získal srdce mnoha čtenářů po celém světě. Vytvořil si vlastní svět a unikal od reality. Stejně jako Joanne Rowling, která se ode dna odrazila díky poutavému příběhu o Harry Potterovi. Oba byli za svou jedinečnou spisovatelskou tvorbu odměněni řádem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky