Budínová patřila k herečkám, které neměly na růžích ustláno. Díky své specifické povaze byla spoustu let bez partnera, nedočkala se ani vlastních dětí. Osudového muže potkala až když jí bylo padesát.

Režisér Ivo Toman měl s Budínovou krásný vztah, rozdělila je až jeho smrt. Herečka se se ztrátou manžela nikdy nesrovnala a nacházela útěchu v alkoholu, kterého konzumovala čím dál více. Slávka se bránila zuby nehty pobytu v nemocnici, od smrti manžela trávila hodně času zavřena ve svém bytě v místnosti, kde Ivo zemřel. Po odchodu herečky se začalo řešit, komu připadne obrovský majetek v hodnotě desítek milionů!

Herečka měla dva domy

Pražský dům odkázala Slávka podivnému starožitníkovi Příhodovi, který ho krátce na to prodal. Nedávno našel objekt opět nového majitele, vlastní ho známá likérka.

Mlýn u Drahonic sloužil Budínské a jejímu manželovi jako víkendové sídlo, jezdili tam velice rádi. Každé léto tam trávili většinu času, navštěvovali je tam přátelé i kolegové z Prahy. O divoké mejdany na vsi nebyla nouze. Po smrti manžela tam herečka přestala jezdit, částečně i ze zdravotních důvodů, ale i proto, že jí dům Iva připomínal. Nakonec mlýn prodala těsně před tím, než zemřela. Od té doby ale budova chátrá a navíc se v ní stala děsivá událost, díky které se tvrdí, že je prokletá.

Mlýn koupil necelý rok před smrtí herečky tajemný pán Špicl za milion korun, štěstí mu ale rozhodně nepřinesl. Nový vlastník měl nejprve veliké plány a chystal se nemovitost opravit, místo toho ale došlo k tragédii.

Jeden z dělníků přímo v domě spáchal sebevraždu kvůli nešťastné lásce! Od té doby místní lidé tvrdí, že zde straší. Kromě toho Špiclovi došly finance. Několik let už stavba stojí, chátrá a na místě žádné pracovníky nepotkáte.

Kromě nedostatku peněz sváděl majitel mlýna dlouhý boj s památkáři, kteří mu velmi komplikovali úpravy na domě. Špicl nakonec svůj boj vzdal a jaké má další úmysly s "prokletým" mlýnem nechtěl prozradit. Jak tedy památeční dům po známé herečce dopadne a zda nakonec nespadne, je zatím ve hvězdách...