Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šlágr TV má další problémy, zajímá se o ni soud. Karel Peterka odmítá dluh.

Karel Peterka
Karel Peterka
Zdroj: Profimedia

Šlágr TV poslední půlrok řeší vážné existenční problémy, které se navíc každým dnem prohlubují. Nyní se o Šlágr začal dokonce zajímat soud! 

Karel Peterka neprožívá zrovna nejlepší období. Jeho televize Šlágr se po letech vysílání dostala do finančních problémů, a ředitel díky tomu nebyl schopný splácet své závazky, čímž se dostal do milionových dluhů.

Druhé straně, tedy Českým Radiokomunikacím, ale došla trpělivost a proto Šlágr od konce prázdnin diváci nemohli sledovat v DVB-T multiplexu 3 a také v DVB-T2 multiplexech 12/22 a 23, kde bylo vysílání pozastaveno. Na satelitech a kabelovkách Šlágr běžel dál, pak ale přišla nečekaná pomoc!

Díky Radimu Pařízkovi dechovkové kanály dál běželi přes jeho Multiplex 24, tím se ale situace pro Peterku bohužel nevyřešila!

Karel Peterka

Podle informací deníku Lupa.cz Karel Peterka a jeho Šlágr TV nesouhlasí s návrhem na konkurz majetku kvůli dluhům za pozemní distribuci signálu.

Insolvenční návrh podala začátkem týdne společnost Czech Digital Group. Té by měl Šlágr podle dokumentů doručených k soudu dlužit desítky milionů korun!

Televize Šlágr ale dluh za telekomunikační služby neuznává, což stojí i ve stanovisku pro Krajský soud v Českých Budějovicích. Důvody pro vyhlášení úpadku podle ní nejsou splněny a návrh považuje za šikanu! Stanice navíc podle svého prohlášení sice není insolventní, ale i přesto odmítá údajný dluh uhradit, dokud o případném nároku nerozhodne soud!

Karel Peterka

"Smlouvy o šíření signálu dlužník považuje po jejich právní revizi za uzavřené v rozporu s dobrými mravy, a za nápadně nevýhodných podmínek, neboť podmínky, které byly pro vysílání stanoveny, dlužníka značně znevýhodňují oproti ostatním držitelům licence pro pozemní televizní vysílání. Podmínky dané smlouvy jsou nejen zcela neadekvátní, neúměrné a jednostranné, ale také výrazně horší, než jaké podmínky jsou dlužníkovi nabízeny za srovnatelné služby u přímé konkurence," říká právník Šlágru a naopak hodlá po společnosti vymáhat ušlé zisky!

Kvůli vypnutí pozemní distribuce Šlágru na konci srpna prý televize přišla o diváky i zadavatele reklamy, přičemž chce tuto škodu vymáhat po Czech Digital Group. Dokonce tvrdí, že škoda způsobená vypnutím pozic v DVB-T a DVB-T2 sítích je vyšší než jakékoliv dluhy vůči dané firmě!

Sled událostí ovšem nevypadá pro oblíbený kanál zrovna v růžových barvách, u soudu se totiž bude řešit celkový majetek a hned se odhalil další průšvih!

Karel Peterka

Úkolem soudu v Českých Budějovicích bude zjistit, jaký je skutečný majetek a ekonomická situace lidové hudební stanice Šlágr.

Soud se pro tento krok údajně rozhodl proto, že televize sama žádné podklady nedodala a to ačkoliv tvrdí, že jejich čísla se pohybují v plusu nebo na nule!

"O rozsahu majetkové podstaty si nemůže soud, ale ani žádný z věřitelů dlužníka, učinit alespoň přibližný obrázek a to ani z účetnictví dlužníka, neboť poslední účetní závěrka založená ve veřejně přístupném obchodním rejstříku je za rok 2018!" sdělil soudce dle výše změněného webu. Zároveň ale zdůraznil, že tím nepředjímá případné rozhodnutí o insolvenci.

Jak aféra nakonec pro Peterku a jeho televizi dopadne, rozhodne daný soud. Diváci si na verdikt budou muset ještě pár dní počkat...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky