Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Skončil filmový festival v Cannes

Skončil filmový festival v Cannes
Skončil filmový festival v Cannes
Zdroj: www.isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (9)

Červené koberce natažené před festivalovým palácem na Azurovém pobřeží byly již po 64. svědky módních hitů i úletů světoznámých celebrit.

Již dávno neplatí, že na jedné z nejstarších filmových přehlídek pózují před blesky fotografů pouze herecké osobnosti. Slavnostní premiéry v Cannes uváděných filmů totiž téměř pokaždé zdobí přítomnost topmodelek.

Karolína, kam se podíváš

Snad nejvíce napilno měla letos česká topmodelka a maminka chlapečka Tobina – Karolína Kurková. V tmavomodré róbě od Armaniho zazářila hned první den na zahajovacím ceremoniálu a vzápětí na premiéře nesoutěžního filmu Půlnoc v Paříži režiséra Woodyho Allena. Na svou perfektní postavu upozornila prostříhanými černými šaty značky Emilio Pucci na večírku luxusních šperků De Grisogono, kam ji doprovodil manžel Archie Drury. Rubriky módních časopisů obletěly také fotky české krásky v letních oranžových šatech s páskem, ve kterých ji zvěčnil filmový časopis Variety.

Na společenské dýchánky v Cannes si udělala čas také další topmodelka českého původu Eva Herzigová. Zaujala volbou šortkového kostýmu na premiéře filmu La Conquete (Dobytí) a na večírku k charitativní módní přehlídce amfAR dotvářela s Karolinou Kurkovou černo-bílé labutí duo.

Místo pro charitu

Iniciátorkou již tradiční přehlídky nadace amfAR, jež podporuje výzkum pro léčbu AIDS, je Naomi Campbell. Účastní se jí téměř každý, kdo ve světě módy něco znamená. Gwen Stefani oblékla značku L.A.M.B., dále se objevila Janet Jackson (Haider Ackermann), Naomi Campbell (Givenchy), Milla Jovovich (Atelier Versace), Brooke Shields (Marchesa), Kirsten Dunst, Uma Thurman a Karolína Kurková (Chanel). Provokaci si nenechala ujít zpěvačka Courtney Love, jíž z bílých šatů od Givenchy vykukovaly vnady.

Cannes letos hostilo ještě jednu dobročinnou módní show – Fashion For Relief – jejíž výtěžek putoval do Japonska obětem nedávného řádění tsunami.

Ostře sledované premiéry

Přehlídkami rób i známých tváří, které přitahovaly značnou pozornost médií, byly premiéry k filmům Piráti z Karibiku 4: Na vlnách podivna a Strom života. Na té první vzbudily zaslouženě pozornost Penélope Cruz v róbě Marchesa (po trilogii nahradila v hlavní ženské roli Keiru Knightley), Uma Thurman a Karolina Kurková (Chanel). Palec nahoru a obdiv pak patří třiasedmdesátileté Jane Fonda, která si pro promenády v Cannes vybrala modely značky Emilio Pucci. Nesmrtelná herecká ikona o sebe pečuje a pravidelně cvičí, takže i v poměrně pokročilém věku vyráží dech svým elánem a mladistvým vzhledem.

Tip KAFE.cz

O patřičný rozruch se již tradičně zasluhuje dvojice „Brangelina“ – chcete-li: herecký pár Angelina Jolie a Brad Pitt. Zajímavě střižená róba z Atelieru Versace Angelině podkreslila její dokonalou siluetu. Vzhled jejího chotě á la stárnoucího mafiána s nagelovanými vlasy již tak přesvědčivý nebyl. Pitt hraje v novém filmu Strom života příležitostného režiséra Terrence Mallicka starostlivého otce tří synů, děj se odehrává v 50. letech 20. století.

Obecně byly letos v Cannes v mírné převaze světlé pastelové tóny. Přednost jim daly i blondýnky filmového plátna Diane Kruger či Kirsten Dunst. Pánská móda se zde proměňuje od promyšlené nedbalosti během dne (např. spuštěné kšandy Johnyho Deppa při prezentaci posledních Pirátů) až k motýlkovým a smokingovým kreacím navečer.

Móda na Kafe.cz - klikněte zde

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky