Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krutý osud Sinéad O'Connor: Matka ji zneužívala, syn spáchal sebevraždu

Sinead O'Connor
Sinead O'Connor
Zdroj: Profimedia
Sinead O'Connor

Irská zpěvačka Sinéad O'Connor se proslavila v osmdesátých letech nejen svou hudbou, ale také milimetrovým sestřihem na ježka, který nebyl pro ženy v té době vůbec běžný. Účes si zpěvačka udržuje dodnes, jinak ale už bezstarostná dívka dávno není. Nejen, že slaví 56. narozeniny, ale navíc jí v lednu zemřel syn.

Zpěvačka Sinéad O'Connor se stala hvězdou především díky písni Nothing Compares 2U a svým krátkým vlasům. Celý život ji doprovázely nejrůznější průšvihy. Nejen, že roztrhala fotku papeže Jana Pavla II., ale měla také velké psychické problémy. Nikdy se nebála říct svůj názor a často pak kvůli tomu měla problémy.

Už dětství měla zpěvačka kruté. Matka ji týrala a zneužívala, následně se rodiče rozvedli, zpěvačka začala utíkat z domova, kradla a ve finále skončila jako prostitutka. Kvůli svým průšvihům se dostala do polepšovny, kde ji vychovávaly chladné a bezcitné jeptišky. 

Vystupovala v pochybných klubech a živila se jako servírka

Po propuštění z nápravného zařízená vystupovala v pochybných klubech a přes den pracovala jako servírka ve špinavých hospodách. Její tvorba byla něco mezi punkem, hip hopem a irskou tradiční hudbou. Jejím největším hitem byla píseň Nothing Compares 2U.

Několikrát chtěla hudební branži opustit a věnovat se náboženství. Naposledy konvertovala k islámu a nechává si říkat Šuhadá. Nebyl to ale jediný úlet, který zpěvačka ve svém životě prožila. V roce 2017 se zase nechala přejmenovat na Magdu Davittovou a pár let předtím dokonce ve vysílání jedné americké televize roztrhala fotku papeže na protest proti ututlávání pedofilních afér.

Naposledy se stala v její rodině tragédie letos v lednu, kdy se ztratil její sedmnáctiletý syn Shane. Zpěvačka ho nejprve přes sociální sítě vyzývala, ať se jí ozve, že má strach. Jen o několik hodin později se však dozvěděla, že už je pozdě.

Její syn spáchal sebevraždu, měl psychické problémy

„Můj krásný syn Nevi'im Nesta Ali Shane O'Connor, světlo mého života, se rozhodl dnes ukončit svůj pozemský boj a nyní je s Bohem. Ať odpočívá v pokoji a nikdo nenásleduje jeho příkladu. Mé dítě. Moc tě miluji,“ napsala si na sociální sítě.

Shane utekl ve čtvrtek, v pátek byl viděn policií v jižním Dublinu, ale už v sobotu bylo pátrání ukončeno a zpěvačka informovala veřejnost o své životní ztrátě. K tomu přidala píseň od Boba Marleyho a vzkaz: „Toto je pro mého Shaneyho. Světlo mého života. Moje modrooké dítě. Vždy budeš mým světlem. Vždy budeme spolu. Nic nás nemůže rozdělit.“

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky