Simona Stašová slaví dnes 65 let. Po experimentech se vrátila ke staré image

Simona Stašová
Simona Stašová

Simona Stašová (65) se narodila 19. března 1955. Není jen dcerou "Bohdalky". Dokázala, že patří mezi hereckou špičku, a že diváky nezklame stejně jako její matka.

Do vínku

Po dokončení studia na konzervatoři začínala v českobudějovickém divadle. I přes nesporný um se musela potýkat s předsudky. Mnozí si mysleli, že jako dcera jedné z nejslavnějších českých hereček Jiřiny Bohdalové (88) má cestu na vrchol ušlapanou. Ona se ale nahoru prodrala sama a každou další rolí potvrzovala svůj talent. Patří totiž do stejné kategorie jako Zlata Adamovská (61) nebo Eva Holubová (61), které s přibývajícím věkem nabírají dech, srší energií a osobitým humorem a role se jen hrnou.

Třikrát a dost

Simona Stašová má za sebou tři nevydařená manželství. Poprvé se vdala za herce Pavla Trávníčka (69). S tím ji ale pohádkové manželství nečekalo a za své dva osudové muže považuje jen Eusebia Cicottina a Pavla Skřípala. S oběma má po jednom dítěti. A právě kvůli synům se svými expartnery udržuje přátelské vztahy. Profesor italštiny je jí dodnes tak moc blízký, že byl i hostem na narozeninové oslavě Simoniny matky Jiřiny Bohdalové.

S žádným z nich se nerozešla ve zlém, ale nepopírá nevěru a je si vědoma toho, že nebyla vždy příkladnou manželkou.

Herečka tvrdí, že žena má právo na tři velké lásky. I po třech rozvodech ale doufá, že na ni ten pravý ještě čeká.

Pro druhé

Charita a pomoc organizacím, které dbají o prevenci a podporu znevýhodněných, je herečce vlastní. Pravidelně se účastní pochodu na prevenci rakoviny prsu a v růžovém tričku jde v průvodu skrz Prahu, podporuje organizaci, která dává práci lidem s mentálním postižením, a bývá vidět u kavárny pro nevidomé. Vřelý vztah má i ke zvířatům. Minulý rok fence Pepině pořídila kumpána Béďu. Samotné je ale nenechává často a bere je i do divadla na zkoušky.

Nepřehlédnutelná

Nikdy se netajila tím, že se kolem ní muži točili. Na svůj věk rozhodně nevypadá. Zrzavé vlasy jsou jejím poznávacím znamením. Několikrát s barvou sice zaeperimentovala, ale vždycky se vrátila k původnímu odstínu. Péči o sebe nezanedbává, pravidelně dochází na kosmetiku a nebojí se ani invazivních zákroků. Dokonce se stala tváří kliniky estetické medicíny a mihla se kampaní na krémy luxusní kosmetiky.

Všem pomáhá, ale o své zdraví moc nedbá. Chřipky běžně přechází a dva roky zpátky ignorovala varovné signály boreliózy. Do motolské nemocnice ji nakonec dovlekla matka a bylo to za pět minut dvanáct. Nakonec tam strávila tři měsíce.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky