Simona Stašová slaví dnes 65 let. Po experimentech se vrátila ke staré image

Simona Stašová
Simona Stašová
Zdroj: Profimedia
Simona Stašová

Simona Stašová (65) se narodila 19. března 1955. Není jen dcerou "Bohdalky". Dokázala, že patří mezi hereckou špičku, a že diváky nezklame stejně jako její matka.

Do vínku

Po dokončení studia na konzervatoři začínala v českobudějovickém divadle. I přes nesporný um se musela potýkat s předsudky. Mnozí si mysleli, že jako dcera jedné z nejslavnějších českých hereček Jiřiny Bohdalové (88) má cestu na vrchol ušlapanou. Ona se ale nahoru prodrala sama a každou další rolí potvrzovala svůj talent. Patří totiž do stejné kategorie jako Zlata Adamovská (61) nebo Eva Holubová (61), které s přibývajícím věkem nabírají dech, srší energií a osobitým humorem a role se jen hrnou.

Třikrát a dost

Simona Stašová má za sebou tři nevydařená manželství. Poprvé se vdala za herce Pavla Trávníčka (69). S tím ji ale pohádkové manželství nečekalo a za své dva osudové muže považuje jen Eusebia Cicottina a Pavla Skřípala. S oběma má po jednom dítěti. A právě kvůli synům se svými expartnery udržuje přátelské vztahy. Profesor italštiny je jí dodnes tak moc blízký, že byl i hostem na narozeninové oslavě Simoniny matky Jiřiny Bohdalové.

S žádným z nich se nerozešla ve zlém, ale nepopírá nevěru a je si vědoma toho, že nebyla vždy příkladnou manželkou.

Herečka tvrdí, že žena má právo na tři velké lásky. I po třech rozvodech ale doufá, že na ni ten pravý ještě čeká.

Pro druhé

Charita a pomoc organizacím, které dbají o prevenci a podporu znevýhodněných, je herečce vlastní. Pravidelně se účastní pochodu na prevenci rakoviny prsu a v růžovém tričku jde v průvodu skrz Prahu, podporuje organizaci, která dává práci lidem s mentálním postižením, a bývá vidět u kavárny pro nevidomé. Vřelý vztah má i ke zvířatům. Minulý rok fence Pepině pořídila kumpána Béďu. Samotné je ale nenechává často a bere je i do divadla na zkoušky.

Nepřehlédnutelná

Nikdy se netajila tím, že se kolem ní muži točili. Na svůj věk rozhodně nevypadá. Zrzavé vlasy jsou jejím poznávacím znamením. Několikrát s barvou sice zaeperimentovala, ale vždycky se vrátila k původnímu odstínu. Péči o sebe nezanedbává, pravidelně dochází na kosmetiku a nebojí se ani invazivních zákroků. Dokonce se stala tváří kliniky estetické medicíny a mihla se kampaní na krémy luxusní kosmetiky.

Všem pomáhá, ale o své zdraví moc nedbá. Chřipky běžně přechází a dva roky zpátky ignorovala varovné signály boreliózy. Do motolské nemocnice ji nakonec dovlekla matka a bylo to za pět minut dvanáct. Nakonec tam strávila tři měsíce.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky