Herečka Simona Stašová nedávno oslavila již devětašedesáté narozeniny. Navzdory tomu je neustále plná energie, za což jistě vděčí také své mamince Jiřině Bohdalové, která jí geny životního elánu nejspíš předala. Sama je totiž aktivní herečkou i po devadesátce. 

Její dcera ohromuje nejen svými hereckými výkony, ale také vytříbeným módním vkusem. Již roky má stále stejný styl. Dávno totiž přišla na to, co jí sluší, a tak se může držet toho, co se jí nejvíce osvědčilo. 

Simona Stašová si potrpí na to, aby její outfity byly sice elegantní a šik, zároveň ale nebyly nepohodlné. Pokud si oblékne šaty, jsou obyčejně velmi jednoduše střižené. Na české mediální scéně je ale především nekorunovanou královnou kalhotových kostýmů. 

“Snažím se nosit někdy šaty, ale spíš kalhoty, protože je to praktičtější i do auta a na zájezdy, ale ráda si vezmu šaty, ráda,” prozradila Simona Stašová pro magazín LP-Life.cz.

Ke kompletu kalhot a saka si často neoblékne klasickou halenku, ale docela obyčejný bílý top. Outfit poté zpravidla doplní nízkými šněrovacími polobotkami, které jsou pohodlné, ale zároveň splňují požadavky na důstojnou obuv. 

Módní inspiraci herečka podle svých slov obvykle čerpá v zahraničí. “Itálie vždy určovala módu a je to na nich znát i na ulici. Jsou ležérně elegantní, a to mi sedí. Celá léta se dívám kolem sebe na ulici v Římě i na Sicílii, jak se ženy češou, co mají na sobě i jak své modely umí nosit. Vždycky to pro mě bylo velmi poučné,” prozradila pro magazín Exkluziv.

Simona Stašová se inspiruje v Itálii

“Itálie je můj druhý domov, takhle jsem si to v jednadvaceti vymyslela a takhle žiju dodnes. Umím italsky lépe než anglicky, angličtinu mám takovou tu kuchyňskou,” dodala herečka s úsměvem. 

Kalhotový kostým je kousek, který z módy pravděpodobně nikdy nevyjde. Proto se nemusíte obávat do něj investovat a do skříně si alespoň jeden kvalitní pořídit. Většina lidí by asi automaticky sáhla po šedé nebo černé barvě, ve skutečnosti to ale  vůbec není nutné.

Daleko lepší bude, pokud si vyberete jiný odstín, který vám sluší, a to klidně růžový nebo zelený. Takový kostým totiž budete moci nosit s tričkem a teniskami i na méně formální příležitosti, a tak pro něj budete mít více využití. 

Pozor na nepadnoucí střihy

V současné době především u mladších žen frčí oversized saka. Těm je ale lepší se se v případě kostýmků vyhnout, protože nemusí tak docela lichotit vaší siluetě. Spíše se soustřeďte na dobře padnoucí a vypasované komplety. 

Nešlápnete vedle ani s kalhotami do pasu a rozšířenými nohavicemi v kratší délce, tedy takzvanými cullotes. Podobné modely bývají obyčejně poměrně vzdušné, a tak je v blížícím se létě určitě oceníte.

Nebojte se kostým doplnit výraznějším šperkem, kupříkladu náhrdelníkem. Ten totiž outfit dotáhne k dokonalosti a obvykle mu dodá také punc mladistvosti.

Související články