Oblíbená herečka Simona Postlerová měla od osudu pořádně naloženo. Kvůli rakovině přišla o milovaného manžela Zdeňka Hráška a musela pečovat o svého dospělého syna Damiána. Ten trpí autismem a proto s ním často nebylo zrovna snadné pořízení. 

Sama umělkyně si navíc v poslední době stěžovala na zdravotní problémy. Měl ji trápit zejména postcovidový syndrom, který jí prý pořádně znepříjemňoval život. Zda to souviselo s jejím předčasným úmrtím, ale zatím není jasné. 

Kromě toho, že se pozůstalí nyní budou muset postarat o hereččina nemocného syna, ukázalo se, že po sobě svým blízkým Simona Postlerová zanechala dluhy, se kterými se nyní budou muset vypořádat. 

Jak uvedl deník Blesk, kolegyně a kamarádka Jana Polášková z vinohradského divadla na sociálních sítích požádala okolí Simony Postlerové o finanční pomoc její rodině. 

“Kamarádi, kolegové. Všichni víme, v jaké složité a těžké životní situaci se naše milovaná Simonka nacházela. Rády bychom její rodině pomohly s touto nelehkou životní chvílí. Obraťte se, prosím, na mne, Lindu Knotkovou nebo přímo na Hereckou asociaci, která okamžitě nabídla laskavou ruku ku pomoci. Předem moc děkujeme. Jednáme se souhlasem pozůstalých,” uvedla Polášková. 

Podle zjištění zmíněného média se s problémy herečka potýkala od roku 2016, kdy zemřel její manžel. Vzhledem k tomu, že syn Damián se kromě poruchy autistického spektra potýká také se schizofrenií, je velmi pravděpodobné, že se o sebe nikdy nepostará sám. Péče o něj byla pro herečku velmi náročná a musela jí tak přizpůsobovat také svůj pracovní program. 

Od smrti manžela táhla domácnost sama

Kvůli tomu bylo prý pro ni těžké vyjít a celou domácnost sama utáhnout. “Je tam i dluh na nájemném za byt od Prahy 2, prostě to neměla lehké a snažila se vše utáhnout,” sdělila Blesku nejmenovaná kamarádka zesnulé umělkyně. 

Sbírka by měla pomoci rodině nejen s dluhy, ale také výlohami za pohřeb, který není v dnešní době levnou záležitostí. Materiální dary sice pochopitelně nemohou zmírnit bolest, kterou nyní pozůstalí prožívají, mohou jim ale umožnit, aby se alespoň v době truchlení chvíli mohli přestat zaobírat existenčními starostmi. 

Co se posledního rozloučení týká, proběhne již tento týden v úterý, a to rovnou na dvě etapy. Nejprve se od 10 do 11:45 dopoledne bude konat pietní akt v Divadle Na Vinohradech. Následovat bude mše svatá v nedalekém kostele sv. Ludmily, která proběhne ve 13 hodin. 

Kolegové z divadla jsou zdrcení

Nad rakví by měli promluvit přátelé a kolegové zemřelé herečky. Podle zjištění deníku Aha! by se mělo jednat o Reginu Rázlovou a Václava Vydru, kteří měli se Simonou Postlerovou velmi blízký vztah. 

Civilní část posledního rozloučení zařizuje ředitel vinohradského divadla Tomáš Töpfer. “Děkuji jménem celého souboru za projevenou soustrast. Všechny nás její odchod v tak mladém věku šokoval a je nám to nesmírně líto,” uvedl v prohlášení na stránkách divadla. 

Prozradil také, že kromě řečníků budou také někteří z řad členů souboru držet čestnou stráž u rakve. “Hlásí se mnoho kolegů Simonky, jak současných, tak bývalých,” uvedl Tomáš Töpfer.

Související články